Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Dny evropského dědictví v Třebíči lákají na prohlídky památek zdarma
Dny evropského dědictví v Třebíči lákají na prohlídky památek zdarma PDF Tisk Email
Úterý, 13 Září 2022 13:41

V termínu od 10. do 18. září bude po celé České republice probíhat tradiční podzimní akce Dny evropského dědictví (EHD). Stejně jako v minulých letech se do projektu zapojí také Třebíč.

„Od pátku 16. do neděle 18. září bude tradičně jako každý rok pro návštěvníky zdarma zpřístupněna Bazilika sv. Prokopa, Zadní synagoga a věž při kostele sv. Martina,“ zve na památky Jana Vyhnalová z informačního centra Bazilika v Třebíči. Letos otevřou své brány také Větrný mlýn a Vodojem na Strážné hoře nebo Dům Seligmanna Bauera vedle Zadní synagogy.„Na prohlídky Domu Seligmanna je z důvodu omezené kapacity nutná předchozí rezervace“, doplňuje Jana Vyhnalová. Ve stejném termínu se otevírá po dvouleté rekonstrukci Karlovo náměstí. Nejen místní se mohou těšit na bohatý program od pátku do neděle. „V rámci otevření náměstí se zpřístupní zdarma další expozice nebo galerie a výstavní síně ve městě, zcela nově expozice Zmizelá Třebíč v budově Předzámčí“, uzavírá pozvánku do Třebíče Jana Vyhnalová.

Podrobnosti o Dnech evropského dědictví najdou zájemci na stránkách pořádající organizace Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska (www.historickasidla.cz), bližší informace ohledně prohlídek lze získat na těchto kontaktech: TIC Národní dům, 568 610 021

Václav Prchal