Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Nejoblíbenějšího učitele čeká výlet do Legolandu
Nejoblíbenějšího učitele čeká výlet do Legolandu PDF Tisk Email
Čtvrtek, 11 Listopad 2010 07:39

Už jen necelé dva měsíce mají žáci základních a studenti středních škol na to, aby přihlásili svého učitele do ankety Zlatý Ámos 2010/2011. Možnost odeslat přihlášku skončí 31. prosince. „O hlavní výhru v podobě atraktivního zájezdu do Legolandu se může jen na Vysočině ucházet po 3845 učitelů základních škol a 2849 pedagogů středních škol,“ uvedla radní kraje Vysočina pro oblast školství Marie Kružíková.

„Minulé ročníky ukázaly, že stále existují učitelé, kterým jejich poslání dělá radost, dokáží své žáky zaujmout a motivovat nejen svoji osobností, ale i smyslem pro humor. To, že studenti mají možnost ocenit úsilí těchto pedagogů, je právě posláním této soutěže,“ domnívá se Marie Kružíková. 

 

V minulých deseti ročnících soutěže bylo nominováno celkem 19 kandidátů z Vysočiny. V roce 2006 titul pro Vysočinu vybojovala sympatická učitelka Základní školy Krásovy domky v Pelhřimově Ivana Krumplová. V loňském ročníku ankety se do finále probojovala Vladimíra Matějková ze Základní školy v Třebíči.
Přihlášku svého oblíbeného pedagoga mohou podat pouze žáci základních a středních škol. Přihláška musí obsahovat stručnou charakteristiku oblíbeného učitele, vylíčení jedné společné příhody a také podpisy osob, které s nominací souhlasí. Více informací a formulář přihlášky je k dispozici na www.zlatyamos.cz. V lednu a v únoru 2011 budou žáci obhajovat své nominované učitele před porotou v regionálních kolech. Vítězové těchto kol ještě musí projít semifinálem.  Než se dostanou do pražského finále, které se bude konat v pátek 25. března 2011.

 

Kateřina Peroutková

Aktualizováno Čtvrtek, 25 Listopad 2010 07:47