Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy FESTIVAL ŽIDOVSKÉ KULTURY ŠAMAJIM PROBĚHNE V TŘEBÍČI
FESTIVAL ŽIDOVSKÉ KULTURY ŠAMAJIM PROBĚHNE V TŘEBÍČI PDF Tisk Email
Sobota, 23 Červenec 2022 07:52

V Zadní synagoze v Třebíči v těchto dnech vrcholí poslední přípravy na 18. ročník festivalu židovské kultury Šamajim, který se letos uskuteční ve dnech 28. - 30. 7. 2022.


Pořadatelům z Městského kulturního střediska se opět podařilo připravit bohatý program, ve kterém nechybí oblíbené prohlídky židovské čtvrti s archivářkou Jitkou Padrnosovou, návštěva židovského hřbitova s výkladem Tobiáše Smolíka nebo dokument a zajímavá přednáška publicisty Stanislava Motla. Martin Korčok z Múzea holocaustu v Seredi promluví o konci války na Slovensku, návratu vězňů a osudech strůjců konečného řešení židovské otázky. Festival navštíví také Naftali Ďuro Fürst, dítě zachráněné Antonínem Kalinou. Zájemcům bude vyprávět o působení Adolfa Eichmanna, jeho dopadení, následném soudu a rozsudku.

 

„Návštěvníci se mohou těšit také na řadu hudebních vystoupení, židovské pokrmy nebo workshop, kde se seznámí se základy hebrejštiny,“ prozrazuje Leona Saláková z TIC Zadní synagoga.

Festival Šamajim, který je už tradičně věnován Antonínu Kalinovi, zachránci židovských dětí v koncentračním táboře v Buchenwaldu, bude zahájen ve čtvrtek 28. 7. 2022 v 17:30 vystoupením třebíčského tanečního souboru Yocheved na náměstíčku před Zadní synagogou. Program celého letošního ročníku najdou zájemci na stránkách www.mkstrebic.cz, bližší informace ohledně vstupenek a rezervací lze získat v turistickém informačním centru Zadní synagoga, na tel. čísle 568 610 023 nebo e-mailu Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

Dáša Juráňová