Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Na prázdniny do Jaderné elektrárny Dukovany?
Na prázdniny do Jaderné elektrárny Dukovany? PDF Tisk Email
Sobota, 02 Červenec 2022 12:46

Ve všech infocentrech ČEZ čeká na děti i dospělé letní soutěž o dárky a spousta novine

 

* KDY? Ode dneška až do konce prázdnin

* KDE? 9 infocenter po celé ČR a exkluzivně i elektrárna Lipno – více na: www.cez.cz/infocentra

* CO? Bleskový kvíz o plyšové skřítky Enery a další dárky pro chytré hlavy + zážitek s nábojem

 

Program nabitý zážitky a spousta dárků pro děti – to jsou největší prázdninová lákadla infocenter a elektráren ČEZ. Během prohlídek dospělí i děti poznají, co se skrývá uvnitř velkých staveb elektráren. Vyzkouší si virtuální realitu, fyzikální pokusy, interaktivní modely a ve většině případů se taky podívají do provozu elektrárny. Dětem se budou nové znalosti hodit při vyplňování bleskového kvízu, který na ně v každém z devíti infocenter čeká. Za správné odpovědi si na památku odnesou hezký dárek.

Co je srdcem jaderné elektrárny? Jak vysoká je větrná elektrárna? Vyrábí fotovoltaiky proud, i když je venku pod mrakem? I takové otázky mohou padnout v bleskovém energetickém kvízu, který na léto připravila infocentra ČEZ pro své dětské prázdninové návštěvníky. Odpovědi se na ně se zájemci o energetiku dozví během komentovaných prohlídek z úst odborných průvodců. Ti mají v zásobě vždy připravenou řadu zajímavostí i zákulisních perliček z elektrárenského života. A dávat pozor se vyplatí, za správné vyplnění kvízu totiž čeká soutěžící drobná cena.

Vedle návštěvy výstavní expozice infocentra Jaderné elektrárny Dukovany energetici navíc připravili speciální prohlídky pro malé skupiny návštěvníků do přísně střeženého areálu, které se budou konat vždy od pátku do neděle v odpoledním čase. První návštěvníci na prohlídku vyrazí už 8. července. Zájemci o účast na těchto speciálních exkurzích se musí předem zaregistrovat. Nejprve se seznámí s elektrárnou v Infocentru, následně se podívají do jednoho ze sedmi podzemních krytů a projdou i střeženým areálem, kde navštíví strojovnu prvního výrobního dvojbloku. Celý program potrvá přibližně tři hodiny.

„A aby toho nebylo málo, máme pro všechny děti do 18 let připravený krátký on-line kvíz o hezké ceny. Odměnu si odnese každý, kdo správně odpoví na všech pět otázek týkajících se výroby čisté elektřiny z bezemisních zdrojů,“ říká Dana Janovská, vedoucí Infocentra JE Dukovany.

Za vyzkoušení stojí také nové virtuální prohlídky ReakTour, která v Infocentru Jaderné elektrárny Temelín přenese diváky do nejstřeženějších prostor v zemi. Do areálu elektrárny může veřejnost nově zavítat i v Ledvicích. A aby toho nebylo málo, pouze během prázdnin se návštěvníci exkluzivně podívají i do útrob vodní elektrárny Lipno, kde se speciálním výtahem dostanou do strojovny elektrárny vyhloubené v kaverně 160 metrů pod hladinou Vltavy.

Více o letní soutěži pro děti, prohlídkách a registracích na: www.cez.cz/infocentra

Jiří Bezděk