Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy ŽIDOVSKÁ ČTVRŤ V TŘEBÍČI ZNOVU OŽIJE BOHATÝM PROGRAMEM
ŽIDOVSKÁ ČTVRŤ V TŘEBÍČI ZNOVU OŽIJE BOHATÝM PROGRAMEM PDF Tisk Email
Pátek, 01 Červenec 2022 08:56

Klezmerová hudba znějící v ulicích, dílna plná řemesel, četnické scénky, ukázky hašení ručními hasičskými stříkačkami, módní přehlídka, pouliční umělci, romantické snídaně u řeky Jihlavy, vůně kávy a všelijakých dobrot linoucí se ze stánků, kostýmované prohlídky Domu Seligmanna Bauera nebo historický kolotoč. To je jen část z bohatého programu dalšího ročníku Oživeného židovského města, který připravilo Městské kulturní středisko Třebíč ve dnech 15.-17. července 2022 v židovské čtvrti.

 

Oživené židovské město zahájí 15. července v 16:00 hodin roztančení souboru Yocheved. Poprvé se na festivalu představí divadelní soubor Nikdy včas z Moravských Budějovic s představením Trochu vendeta na motivy básní ze sbírky M. Macourka Rodinné album a životní zkušenosti. Zdeněk Prukner vystoupí s komentovanou projekcí historických fotografií z Podklášteří a Židovského města. Pro děti nebude chybět povídání o četnictvu, malování na keramiku, ani tvorba pískových obrázků.

Kulturně-historickou slavnost, vracející každoročně život do židovských uliček, si oblíbili nejen návštěvníci, ale i účinkující, kteří jsou v Třebíči pravidelnými hosty. „Třebíč máme rádi, máme u vás přátele a na Oživeném židovském městě vždy vládne skvělá atmosféra,” zdůrazňuje Jaroslav Kotek z kapely Mackie Messer Klezmer Band.

Podrobný program najdou návštěvníci na stránkách www.mkstrebic.cz, dotazy a bližší informace ohledně vstupenek a rezervací lze získat v turistickém informačním centru Zadní synagoga, na tel. čísle 568 610 023 nebo na e-mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

Dáša Juráňová