Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Sbírka potravin také v Třebíči
Sbírka potravin také v Třebíči PDF Tisk Email
Středa, 20 Duben 2022 10:35

V sobotu 23. 4. 2022 pořádá Česká federace potravinových bank jarní Sbírku potravin. Tento den může každý pomoci lidem v nouzi darem trvanlivých potravin a drogerie. Oblastní charita Třebíč děkuje Společnosti Kaufland, konkrétně prodejně KAUFLAND v areálu STOP SHOP na Spojovací ul. 1345, že sbírka v Třebíči se může uskutečnit právě v jejich obchodním domě. Pracovníci a dobrovolníci zde budou přijímat darované zboží od 8–18 hod. a poznáte je podle zelených zástěr s logem Sbírky.

Jak bude sbírka probíhat?

U vchodu do prodejny si na stolcích charitních pracovníků zákazníci mohou vyzvednout letáček s doporučením, které zboží nejvíce potřebujeme. Rádi poradíme a odpovíme na dotazy. Kdo se rozhodne do Sbírky přispět, vloží vybrané zboží do svého nákupního košíku, zaplatí je u pokladny, a za pokladnou pak nákup, který chce věnovat, přendá do vozíků označených „Sbírka potravin“, u nichž budou přítomni pracovníci Charity.

Prosíme pouze o TRVANLIVÉ potraviny, které je možno déle skladovat.

Co konkrétně nakoupit:

· konzervy – masové, paštiky, olejovky

· instantní polévky

· dětské výživy, krupička, sušené mléko a instantní kaše…

· těstoviny, rýže (nejlépe ve varných sáčcích), luštěniny

· trvanlivé mléko

· kečup, olej

· dětské pleny…

· hygienické potřeby (mýdla, šampony, zubní pasty, kartáčky, mycí a čistící prostředky, SAVO, toaletní papír...)

Komu naše sbírka pomůže?

Především rodinám a matkám s dětmi v tísni, lidem bez domova z azylových domů v Třebíči, osobám v akutní nouzi, s nimiž se setkávají pracovníci Charitní záchranné sítě.

„Situace se oproti náročnému loňskému roku, kdy se všeobecně začalo zdražovat a lidí v těžké situaci, kteří nás začali vyhledávat a obracet se na nás o pomoc v akutní nouzi, stále přibývalo. Zejména z řad samoživitelů či rodin s dětmi, když přišli o práci, živnost, domov... Nyní se vše ještě dále komplikuje válečným stavem na Ukrajině,“ říká koordinátor sbírky v Oblastní charitě Třebíč Michal Saidl a pokračuje: „Kromě místních lidí v nouzi je často třeba alespoň v začátku poskytnout podporu i ukrajinským uprchlíkům, kteří nacházejí zázemí na Třebíčsku. Než si vyřídí administrativní záležitosti ohledně legalizace pobytu, přidělení sociálních dávek nebo si najdou zaměstnání, tak jsou mnohdy bez prostředků. Na překlenutí tohoto období se jim snažíme materiálně pomoci základními potravinami a drogerií, a v rámci našich možností i dalšími nezbytnými věcmi. Proto usilujeme zásoby stále doplňovat. Právě tato sbírka je jednou ze šancí, jak je získat. Věříme, že lidé i tentokrát projeví svou solidaritu, přijdou nakoupit nejen pro sebe, ale část věnují také pro potřebné v nouzi. Budeme rádi za všechny darované věci,“ uzavírá Michal Saidl.

Michal Said