Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy V Pocoucově mají nové víceúčelové hřiště
V Pocoucově mají nové víceúčelové hřiště PDF Tisk Email
Úterý, 29 Březen 2022 10:01

V pátek 25. března si vyzkoušeli mladí z Pocoucova nové víceúčelové hřiště s umělým povrchem. Kromě soutěží pro děti došlo i na malou kopanou. Hřiště slavnostně otevřeli místní občané se zástupci Města Třebíče a Nadace ČEZ, kteří pomohli s financováním projektu a výstavbou.

V Pocoucově, místní části Třebíče, žije větší množství mladých rodin s dětmi. Už dlouho chybělo sportoviště, obyvatelé museli dojíždět za sportem do Třebíče nebo okolních obcí. Vybudováním víceúčelového hřiště získali místní obyvatelé, a zejména děti a mládež, zázemí pro sportovní aktivity přímo v místě svého bydliště. Hřiště poskytuje také zázemí pro sportovce (sociální zařízení, šatna) a sousedí s kulturním zařízením Pocoucova. Na budování hřiště se podíleli také místní občané formou dobrovolných brigád, při kterých provedli část přípravných a dokončovacích prací.

„Obdivuji vytrvalost a důslednost zástupce Pocoucova, Františka Kazdy, který se pro hřiště nadchl a dotáhl celou věc do zdárného konce. Všem dětem, mladým i starším sportovcům přeji, abyste hřiště využívali co nejčastěji,“ uvedl při slavnostním otevření hřiště starosta Třebíče Pavel Pacal.

 

Celkově se náklady na stavbu hřiště vyšplhaly na zhruba 5 milionů korun, z toho přibližně 2 miliony dávala místní část Pocoucov ze svého rozpočtu, milion město Třebíč, jedním a ½ milionem přispěl občan Pocoucova a 350 tisíci korunami Nadace ČEZ.

„Jsem ráda, že můžeme ve spolupráci se zástupci měst a obcí otevírat další nová hřiště a rozšiřovat tak možnost pohybu na čerstvém vzduchu pro všechny generace. Přeji všem mnoho hezky prožitých chvil v těchto prostorách,“ řekla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

Irini Martakidisová