Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Informační centra JE Dukovany a Vodní elektrárny Dalešice přivítají návštěvníky
Informační centra JE Dukovany a Vodní elektrárny Dalešice přivítají návštěvníky PDF Tisk Email
Sobota, 12 Březen 2022 08:32

Po dvouměsíční pauze vynucené ochrannými opatřeními proti covidu se tuto sobotu otevřou všechna informační centra společnosti ČEZ. Své dveře tedy otevřou i infocentra Dukovany a Dalešice. Ročně navštíví elektrárny ČEZ více než 200 tisíc lidí, od školáků až po zahraniční individuální návštěvníky.

Své brány znovu otevírají infocentra obou jaderných elektráren – Dukovan a Temelína, lidé ale budou moci opět navštívit také vodní elektrárny Dalešice, Dlouhé stráně, Hučák, Orlík, Štěchovice a klasickou elektrárnu Ledvice. Zájemci o exkurze se už nyní mohou přihlašovat prostřednictvím e-mailu nebo telefonicky, vše potřebné najdou na www.cez.cz/infocentra.

„Návštěvníky jsme dosud vítali jen skrze projekt Virtuálně v elektrárně, už se ale těšíme, až za námi přijdou osobně. Jsme rádi, že stihneme jaro a hlavní turistickou sezónu,“ říká Kateřina Bartůšková, vedoucí infocenter Skupiny ČEZ. „Tradičně patříme mezi nejpopulárnější technické cíle a věřím, že si k nám lidé po dvouměsíční pauze zase najdou cestu. Mají se na co těšit,“ dodává Kateřina Bartůšková.

Poté, co ČEZ v lednu vyhlásil omezení návštěv, nahradil programy v infocentrech unikátními virtuálními prohlídkami z interaktivního televizního studia. Dosud je absolvovalo téměř 70 tisíc lidí, zejména studentů. Navštívit se dají až do konce března.

Návštěva infocenter ČEZ je s výjimkou Dlouhých Strání a Orlíku zdarma. V případě zájmu o prohlídku je nutné se předem objednat prostřednictvím webové stránky www.cez.cz/infocentra.

Jiří Bezděk