Banner

TopBanners

Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Masopustní veselí
Masopustní veselí PDF Tisk Email
Pondělí, 07 Únor 2022 08:42

Přehlídka masek z Vysočiny a Dolního Rakouska

Muzeum Vysočiny Třebíč zve malé i velké návštěvníky na Masopustní veselí, přehlídku masek z Vysočiny a Dolního Rakouska. Ta se uskuteční v sobotu 12. února od 10 do 17 hodin.

Únor je období masopustu, veselí, masek, průvodů, dobrého jídla a tance. Tradice obchůzky masek je dodržována zejména v malých obcích. Muzeum Vysočiny Třebíč chce ukázat lidem, jak to při takové obchůzce chodilo a chodí.

Na co se můžete těšit? Na tvůrčí dílny, které budou probíhat průběžně po celou dobu akce. Dále na masopustní dovádění a přehlídku tradičních masek v podání divadelního spolku Ampulka. Také na ochutnávku smažených koblih připravovaných dle českého i rakouského receptu. To vše za doprovodu místní kapely Horanka. Součástí Masopustního veselí budou i krátké přednášky, komentované vstupy o masopustu na Vysočině a v Dolním Rakousku.

A věřte – kdo přijde v masce, bude odměněn.

Akce se koná v rámci projektu Za lidovou tradicí do Třebíče a Radlbrunnu, který je spolufinancován z prostředků EFRR prostřednictvím Fondu malých projektu Rakousko – Česká republika.

Přijďte si užít masopustní atmosféru do Centra tradiční lidové kultury.

pořadatel:  Muzeum Vysočiny Třebíč

termín: 12. února 2022

místo: Centrum tradiční lidové kultury, ul. Cyrilometodějská 48, Třebíč

vstupné: zdarma

otevírací doba: 10 - 17 hodin

Eva Novotná