Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Bezpečná nemocnice na Vysočině
Bezpečná nemocnice na Vysočině PDF Tisk Email
Úterý, 26 Leden 2010 08:08

V letošním ročníku soutěže Bezpečná nemocnice zabodovala se svým projektem i krajská Nemocnice Pelhřimov. Bude se v následujícím roce pyšnit odborníky přiděleným přívlastkem bezpečná. Soutěž Bezpečná nemocnice vyhlásily již druhým rokem kraj Vysočina a Spojená akreditační komise ČR. Hostem slavnostního vyhlášení výsledků v Horáckém divadle Jihlava 24. ledna byla také ministryně zdravotnictví ČR Dana Jurásková.

 

Projekty přihlášené do soutěže Bezpečná nemocnice nabízí analýzu stávajícího stavu bezpečí zdravotní péče v konkrétním zdravotnickém zařízení, zdůvodnění vážnosti problému řešeného projektem, popis řešení a vyhodnocení účinnosti řešení. Komise se zaměřuje mimo jiné také na možné využití zkušeností vyplývajících z projektu v jiných zdravotnických zařízeních včetně případné specifikace typů zařízení, kde lze projekt aplikovat. "Ministerstvo zdravotnictví ČR v současné době připravuje Akční plán bezpečí, do kterého zapadá i pořádání soutěže Bezpečná nemocnice a další aktivity kraje Vysočina realizované v minulosti," informovala ministryně zdravotnictví Dana Jurásková. Ta zároveň uvedla, že získání akreditace by mohlo do budoucna mít vliv na zařazení organizace do systému poskytovatelů  zdravotní péče.  Akreditace jako taková je součástí kritérií navrhované úhradové vyhlášky. (poznámka autora: Akreditační proces jako jediný postihuje hodnocení všech činností zdravotnického zařízení.)

 

"Projekty přihlášené do letošního ročníku soutěže Bezpečná nemocnice se výrazným způsobem odpoutaly od řešení lokálních problémů k řešení přenositelných kamkoli jinam. Letošní projekty byly svou úrovní velice vyrovnané, oceňuji vysokou kvalitu zpracování a kvalitu reakce na tyto projekty. Za hodnotitele mohu říci, že jsme měli problém vybrat pouze jeden nejlepší,“ zmínil David Marx, ředitel Spojené akreditační komise.

 

Výsledky 2. ročníku soutěže Bezpečná nemocnice, Jihlava, 24. ledna 2010:

1. místo Svitavská nemocnice, a.s., projekt „Bezpečí pacientů souvisí s bezpečím zdravotníků“

2. místo Nemocnice Písek, a.s., projekt „Dynamické změny standardů i přístupu k mikroorganismům“

3. místo Nemocnice Pelhřimov, p.o., projekt „Bezpečná péče v Nemocnici Pelhřimov, p.o. při selhávání životních funkcí (reorganizace vzdělávání v oblasti resuscitační péče)“

 

Jitka Svatošová,

Aktualizováno Neděle, 07 Únor 2010 19:19