Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Vysočina zakoupí alkotestery pro strážníky
Vysočina zakoupí alkotestery pro strážníky PDF Tisk Email
Pondělí, 04 Leden 2010 09:22

První čtyři služebny městských policií na Vysočině budou v novém roce vybaveny kvalitními kalibrovanými přístroji na měření hladiny alkoholu v dechu tzv. alkotestery. Kraj Vysočina na tento nákup vyčlenil zhruba 150 tisíc korun. Důvodem je stagnující počet trestných činů v regionu spáchaných mladistvými pod vlivem alkoholu a narůstající počet přestupků náctiletých. První testery dostanou od kraje Vysočina služebny v Jihlavě, Havlíčkově Brodě, Třebíči a Žďáře nad Sázavou.

 

„Alkohol je podle zkušeností státní i městské policie často v pozadí násilné, mravnostní, majetkové trestné činnosti, výtržnictví, vandalismu, ale i domácího násilí,“ uvedl hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

Nákup testerů je jedním z opatření kraje Vysočina v boji proti alkoholismu mladistvých. A právě s důsledným řešením případů porušování zákona souvisí dokazování případů nadměrného nebo nedovoleného požívání alkoholu. „Policisté se často dostávají do sporu zejména s rodiči nezletilých a mladistvých, kteří požili alkohol. Je pro ně důležité fakticky prokázat či dokumentovat množství alkoholu v krvi,“ doplnil hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.
Nákup alkotesterů doporučil krajský pracovní tým odborníků, který se cíleně zaměřuje na problematiku alkoholismu v rámci prevenci kriminality. Během následujícího roku budou jeho členové shromažďovat zkušenosti vybraných městských policií a kraj Vysočina nevylučuje, že alkotestery budou v budoucnu zakoupeny pro všechny ostatní služebny městských policií. Těch je v současné době v regionu devět.

 

Jitka Svatošová

Aktualizováno Pondělí, 11 Leden 2010 09:17