Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Krajská záchranka má certifikaci
Krajská záchranka má certifikaci PDF Tisk Email
Sobota, 21 Listopad 2009 08:08

Ilustrační foto: František RynešZdravotnická záchranná služba kraje Vysočina splnila podmínky k udělení certifikátu integrovaného systému řízení v oblasti řízení kvality, ochrany životního prostředí a bezpečnosti práce. Po dvou náročných šetřeních v posledních měsících auditní tým posunul krajské záchranáře mezi profesní elitu v rámci České republiky. Příprava certifikace zabrala týmu krajské záchranky 7 měsíců.

 

"Čtyřdenní recertifikační audit dle normy ČSN EN ISO 9001:2009 systém řízení kvality a spolu s ním i certifikační audit dle normy ČSN EN ISO 14001:2005 systém environmentálního managementu a ČSN OHSAS 18001:2008 bezpečnosti práce  neupozornil na žádné formální ani jiné odchylky," uvedla spokojená ředitelka Zdravotnické záchranné služby kraje Vysočina Vladislava Filová.

Mezi silné stránky organizace  patří především velmi kultivované pracovní prostředí, vysoká osobní angažovanost a odborná fundovanost všech zaměstnanců, ale i  využívání informačních systémů. Předmětem certifikace bylo posouzení řídících a podpůrných procesů, kterými jsou např. proces přednemocniční neodkladné péče, řízení organizace, řízení enviromentálních aspektů, řízení BOZP, hygiena a epidemiologie, doprava, provádění interních auditů, řízení dokumentace a záznamů, havarijní připravenost, proces personalistiky atd.

Zdravotnická záchranná služba kraje Vysočina je teprve druhou organizací svého druhu v ČR, která v tomto širokém záběru prošla kombinovaným auditem (první je ZZS Olomouckého kraje).

 

Jitka Svatošová

Aktualizováno Úterý, 01 Prosinec 2009 09:03