Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Na autobusáku vznikne parkoviště
Na autobusáku vznikne parkoviště PDF Tisk Email
Čtvrtek, 07 Únor 2013 00:00

Radnice v Třebíči přišla s novinkou, která by měla zmírnit problém s nedostatkem parkovacích míst v centru města. Kus autobusového nádraží se letos promění v nové parkoviště.

Rozlehlé autobusové nádraží v prostoru mezi ulicemi Sucheniova a Vítězslava Nezvala pochází z 80. let minulého století. Na dnešní poměry je počet nástupišť a zastávek zbytečně velký. Odbor dopravy proto připravil přestavbu stávajících nástupišť D a E na parkoviště pro osobní automobily. „Obě nástupiště je možné zcela zrušit. Zastávky z nástupiště D se rozmístí do nástupišť A, B a C. Nástupiště E není potřeba, protože je využíváno většinou jen příležitostně pro zájezdové či výletní autobusy a jako odstavná plocha,“ přiblížil podstatu změn místostarosta pro dopravu Pavel Svoboda.

Stavební úpravy plánuje radnice na přelom léta a podzimu. Nejprve dojde k demontáži ocelové konstrukce střechy nástupiště E. Následně se prostor oddělí pomocí betonových svodidel od zbývající části autobusového nádraží. Na původní asfaltové a z poloviny nově vydlážděné ploše vznikne na 60 šikmých stání pro osobní automobily. Upraveny budou odpovídajícím způsobem také vjezdy na nádraží, a to východní i západní.
Ivan Přibík