Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Co si přeje babička a děda
Co si přeje babička a děda PDF Tisk Email
Středa, 05 Prosinec 2012 00:00

Zástupkyně Domova pro seniory Třebíč Jana Čechová převzala od zaměstnance JE Dukovany Michala Borovičky šek na částku 20 tisíc korun. Předání proběhlo v pátek 30. listopadu při setkání zaměstnanců elektrárny Dukovany v třebíčském divadle Pasáž. Finance byly vybrány v rámci tradiční předvánoční benefice zaměstnanců ČEZ. Poslouží k nákupu pomůcek pro pracovní terapii seniorů.

Letos projekt Plníme přání startuje 6. ročník a připojuje se k myšlence aktivního stárnutí. Rok 2012 se stal Evropským rokem seniorů a mezigenerační solidarity. Senioři mají řadu cílů a snů. Energie, s níž je naplňují, přináší radost a vitalitu nejen jim samotným, ale i jejich okolí.

Zaměstnanci ze všech regionů ČR společně vytipovali 28 přání starších lidí, skupin i jednotlivců, jež prezentovali na firemním intranetu. Na některá upozornili přímo pracovníci Skupiny ČEZ, jiná doporučilo Konto bariéry, které seniorům pomáhá v projektu SENSEN: Senzační senior. Do společné sbírky přispělo 696 zaměstnanců. Celkem se vybralo 515 933 korun, k nimž Nadace ČEZ přidala 500 tisíc korun.

Pro Domov seniorů na Koutkově a Kubešově ulici v Třebíči bylo mezi zaměstnanci ČEZ vybráno 20 tisíc korun. „Moc děkujeme za váš příspěvek, který zkvalitní využití volného času našich seniorů. Všichni vás mým jménem pozdravují,“ komentovala převzetí daru Jana Čechová, sociální pracovnice třebíčského Domova pro seniory.

 

Letošní sbírku Plníme přání doprovází také dobrovolnické setkávání zaměstnanců Skupiny ČEZ s osamělými seniory. Stačí se domluvit s babičkou nebo dědou v sousedství a zjistit, zda chtějí vyrazit na výlet, do divadla nebo třeba na dort a kávu. Splnění takového přání jim nepřináší téměř žádné administrativní zatížení, stačí vyplnit formulář na intranetu a následně on-line doložit účty za vstupné, občerstvení nebo dopravu. Firma je proplatí až do výše tří tisíc korun.

Projekt Plníme přání je společným charitativním projektem Skupiny ČEZ, jejích zaměstnanců ze všech regionů České republiky a Nadace ČEZ. Vznikl v roce 2007, kdy zaměstnanci ČEZ nakoupili dárky pro děti z dětských domovů. V následujícím roce obdarovali kromě dětských domovů i ústavy sociální péče. V roce 2009 přispěli na kompenzační pomůcky pro handicapované a o Vánocích 2010 se zaměřili na potřeby dětí z pěstounských rodin. V závěru roku 2011 podpořili 30 chráněných dílen. Letos se Skupina ČEZ připojuje k Evropskému roku seniorů a podporuje 28 programů, které splní přání starším lidem. V elektrárnách a pobočkách ČEZ se navíc opět chystají trhy chráněných dílen.

Skupina ČEZ letos získala dvě první místa v národní soutěži TOP ODPOVĚDNÁ FIRMA 2012. Stala se největším dárcem v zemi (1. místo za objem prostředků věnovaných na podporu veřejně prospěšného sektoru: rozdělila celkem 376 769 964 korun). Z prvenství se raduje i v kategorii Nejangažovanější zaměstnanci (1. místo za projekt Dobrovolníci a dárci z ČEZ). Druhá místa obsadila v kategoriích Firma vstřícná seniorům a Odpovědný produkt a marketing a Společensky odpovědný projekt.


Petr Spilka

Aktualizováno Úterý, 04 Prosinec 2012 22:59