Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Ředitelem JE Dukovany Jaroslav Jakub
Ředitelem JE Dukovany Jaroslav Jakub PDF Tisk Email
Úterý, 30 Říjen 2012 14:27

S platností od 1.11. 2012 byl ředitelem JE Dukovany jmenován  Ing. Jaroslav Jakub současný vedoucí odboru Péče o zařízení v JE Dukovany. Ve funkci ředitele JE Dukovany nahradí Jaroslav Jakub ředitele Miloše Štěpanovského,  který po tři měsíce šéfoval obě české jaderné elektrárny.  Miloš Štěpanovský zůstává i nadále ředitelem JE Temelín.

Životopis Ing. Jaroslava Jakuba

Po úspěšném absolvování Vysokého učení technického v Brně v roce 1979 nastoupil do funkce operátora sekundární části JE Dukovany. V roce 1985 byl jeden z těch, kteří úspěšně spustili do provozu 1. blok JE Dukovany. Následně prošel funkcemi operátor reaktoru, vedoucího bloku a směnového inženýra. V roce 1993 odešel ze směnového provozu na ranní útvar a věnoval se přípravě operátorů a operativním řízením provozu. V roce 1995 se stal vedoucím nově vznikajícího útvaru koordinace, který zabezpečoval jednak veškeré činnosti údržby i provozu včetně úspěšného projektu snižování délky standardních odstávek na JE Dukovany z 38 na 32 dnů.

 

V letech 2000-2007 se věnoval oblasti systému péče o zařízení jak v JE Dukovany, v Temelíně i na klasických elektrárnách. V této době připravoval a realizoval velký projekt údržby v rámci divize výroba, kde přispěl svými znalostmi k úspěšné realizaci.

Od roku 2007 vykonává funkci vedoucího odboru péče o zařízení v JE Dukovany a podílel se aktivně na implementaci nového dodavatelského systému v JE Dukovany.

V roce 2008 byl jako expert v oblasti údržba delegován na Misi OSART do elektrárny „ANO“ v USA.

V roce 2010 byl nominován společností pro údržbu ČSPU na evropského managera údržby.


Petr Spilka