Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy SMS zdraží parkování
SMS zdraží parkování PDF Tisk Email
Pondělí, 29 Říjen 2012 00:00

V některých městech se šíří novinka – pomocí zprávy sms platit parkovné. Teď se chce po Jihlavě a Žďáru připojit i Třebíč.
Co si od novinky radnice slibuje? Pochopitelně chce více utržit. Každá koruna do shodkového rozpočtu je dobrá. Od ledna si tak někteří parkující řidiči připlatí. Budou totiž nuceni vedle parkovného, které samozřejmě nezlevní, uhradit i tři koruny za zprávu, odeslanou mobilem. Zdražení parkovného tedy radní přesouvají na bedra svých občanů. Radnici totiž bude nový režim stát pouze samolepku označení parkovacího automatu.

Jak to bude v praxi fungovat?

Místo nadotování mincovního automatu bude mít parkující řidič možnost odeslat sms zprávu mobilnímu operátorovi ve správném tvaru. Kontrolující strážník se u operátora může přesvědčit, zda auto s konkrétní registrační značkou má zaplaceno. Na dálku si může parkování prodloužit před uplynutím parkovací doby, na blížící se konec ho upozorní operátor.

Radnice nyní vypisuje výběrové řízení na dodavatele firmy, která bude službu zajišťovat. Asi nebudu špatným prorokem když předpokládám, že to bude společnost spolupracující s mobilním operátorem O2. To bychom nesměli být v Třebíči a na Vysočině zvláště, kde má firma Kapucín jeho výhradní za stoupení.

František Ryneš