Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Soudružská pomoc
Soudružská pomoc PDF Tisk Email
Pondělí, 03 Září 2012 00:00

Dvacet sociálních pracovníků ze Zakarpatské oblasti Ukrajiny absolvovalo v termínu odborné stáže v sociálních zařízeních zřizovaných Krajem Vysočina. „Hosté ze Zakarpatí se intenzivně věnovali práci se seniory a klienty s postižením. Seznámili se s prostředím našich zařízení a péčí, která je klientům poskytována,“ řekl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí. V loňském roce se stáže konaly poprvé za účasti 10 ukrajinských sociálních pracovníků.

Odborné stáže se uskutečnily v Domově důchodců v Proseči u Pošné, Domově Jeřabina v Těchobuzi a Ústavu sociální péče Křižanov. Celý program stáží a odborných přednášek koordinoval ředitel Domova důchodců v Proseči u Pošné Jiří Hormandl.

 

„Že tato setkání mají svůj význam, jsme se již přesvědčili v oblasti školství. Učitelé ze Zakarpatské oblasti, kteří navštívili školská zařízení na Vysočině, přenesli získané poznatky do svých škol. Ve třídách následně visely nástěnky, přibyly počítače nebo se rozšířila nabídka kroužků pro školáky. Zlepšení proto očekáváme také v oblasti sociální péče," doplnil Petr Krčál a dodal, že odborné stáže se stanou pravidelnou aktivitou v rámci zahraniční spolupráce mezi Krajem Vysočina a Zakarpatskou oblastí Ukrajiny.

Marek Homolka