Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Maminkám z Hrotovic pomáhají Andílci
Maminkám z Hrotovic pomáhají Andílci PDF Tisk Email
Pátek, 24 Srpen 2012 05:51

Mateřské centrum Andílci v ulici 1. máje v Hrotovicích minulý týden otevřelo své nově zrekonstruované prostory. V minulosti bylo čtyřikrát vytopeno. Poslední povodeň v září 2011 velmi znesnadnila jeho provoz. Úpravami prošly celé sklepní prostory, vznikla zde moderní šatna, přednášková místnost a nové sociální zařízení. Na rekonstrukci přispěla Nadace ČEZ.
Mateřské centrum Andílci v Hrotovicích funguje již sedmý rok. Připravuje program pro nejmenší včetně her, tvořivých dílniček či plavání. Navštěvují jej maminky s dětmi do dvou let. Navíc pořádá kurzy angličtiny pro veřejnost nebo přednášky o zdraví či rodičovství.

„Mateřská dovolená přináší kromě pozitivních zážitků také náročné povinnosti a může vést i k společenské izolaci. Maminky by měly mít pochopení svého okolí a příležitosti setkávat se v prostředí, které vyhovuje i jejich dětem. Mateřská centra si podporu určitě zaslouží. Umožňují navázání nových vztahů a rozvoj profesních či organizačních schopností,“ shrnula Jana Štefánková, zástupce Nadace ČEZ pro region Jaderné elektrárny Dukovany.


Ivana Götzová,
Jana Štefánková, Lenka Hájková

Aktualizováno Pátek, 24 Srpen 2012 06:00