Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Městská autobusová doprava bude zdarma
Městská autobusová doprava bude zdarma PDF Tisk Email
Pátek, 24 Srpen 2012 05:45

Zdravé město letos opět připravilo ve spolupráci s partnerskými organizacemi bohatý program k Evropskému týdnu mobility. Koná se jako každý rok od 16. do 22. září. Letošní jedenáctý ročník má téma „Pohyb správným směrem“.

Mezi řadou aktivit vynikne například jízda na in-line bruslích z Karlova náměstí na cyklostezku nebo prezentace ekologických vozidel. Skupina maminek vyrazí do města vyzkoušet, na které úřady a do kterých budov se dostanou s kočárky. Pro nejširší veřejnost pak budou zajímavé dva dny: pátek 21. a sobota 22. září. Pod oba dny bude městská autobusová doprava jezdit zdarma. Sobota je totiž Evropským dnem bez aut. Podle místostarosty Pavla Svobody mají Třebíčané možnost vyzkoušet si při této příležitosti nové linky městské autobusové dopravy.

Iniciativu European Mobility Week podporuje Evropská komise. Třebíč je jedním z 13 českých měst, které se v tomto roce zapojují. Smysl kampaně vysvětlila místostarostka Marie Černá, politička Zdravého města: „Evropský týden mobility je osvětová kampaň pro občany měst a obcí. Klade si za cíl upozornit na problémy se stále narůstající automobilovou dopravou, ale zároveň se snaží nabídnout lidem možnosti a výhody alternativních druhů dopravy. Ulice by měly patřit nejen autům, ale i chodcům, cyklistům a veřejné dopravě. K tomuto má Evropský týden mobility pomoci. V loňském roce se do kampaně registroval rekordní počet 2.268 měst z celého světa.“

Miroslav Zima

Aktualizováno Pátek, 24 Srpen 2012 05:51