Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Chceme rozdat milion!
Chceme rozdat milion! PDF Tisk Email
Pátek, 17 Srpen 2012 06:02

Před dvěma lety občanské sdružení FOR JANE prakticky nikdo neznal. Tehdy za sebou mělo jen pár měsíců života a připravovalo se na svůj první ročník charitativního koncertu, který se pomalu stává každoroční tradicí první zářijové soboty. Nejinak tomu bude i letos, kdy se připravuje třetí ročník věnovaný výhradně dětem.
Občanské sdružení FOR JANE za dobu prvních dvou let svého působení věnovalo zdravotně znevýhodněným lidem již 700 tisíc korun. Pokud se sdružení letos podaří získat ještě minimálně polovinu z této částky, bude to více než milion. Parta sedmi lidí, kteří za tímto občanským sdružením stojí, v to pevně věří, a to nejen díky podpoře Nadace ČEZ, která jednotlivé projekty FOR JANE finančně podporuje od samého počátku.
V prvním roce získané peníze od sponzorů a partnerů putovaly na nákup invalidního vozíku a osobního automobilu s ručním řízením pro Janu Hanovou.  V druhém roce se pak prostředky použily na úhradu zahraniční léčby Pavlíka Spišáka, nákup dalšího invalidního vozíku pro Michala Javůrka a speciálně upraveného pracovního stolu pro paní Lenku Česnekovou. Cílem pro letošní rok je podpora dvou malých chlapců, Martínka Němce z Dukovan a Tomáška Čadka z Plzně. Martínek potřebuje vertikalizační pomůcku, díky které se bude moci snadněji zařadit do běžného života a chodit do školy spolu s ostatními dětmi. Tomášek má svalovou dystrofii a potřebuje léčebný pohybový přístroj na nezbytnou každodenní rehabilitaci končetin. „Obě dvě zdravotní pomůcky budou pro chlapce obrovským přínosem. Pevně věříme, že se nám podaří sehnat dostatek prostředků od našich partnerů, a že návštěvnost letošního ročníku předčí ty dva předcházející,“ říká Tomáš Vostál, předseda občanského sdružení FOR JANE.  

III. ročník charitativního koncertu FOR JANE se koná 1. září 2012 od 15.00 hodin v budově třebíčského Fóra. Zábavním odpolednem provedou návštěvníky moderátoři Evropa 2 společně s Jitkou Válkovou, Českou Miss 2010 a patronkou sdružení. Děti se mohou těšit na celou řadu soutěží, malování na obličej, copánkování a hlavně pak na vystoupení Michala Nesvadby, kterého dětí znají z jeho televizní Kouzelné školky. Předprodej vstupenek probíhá již od 1. 8. 2012 na pokladnách MKS Třebíč. 

(vil)

Aktualizováno Pátek, 17 Srpen 2012 06:10