Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Z Jaroměřic do Rakouska po nové
Z Jaroměřic do Rakouska po nové PDF Tisk Email
Pondělí, 06 Srpen 2012 11:03

Kraj Vysočina ve spolupráci se Spolkovou zemí Dolní Rakousko dokončil realizaci projektu II/152 Jaroměřice nad Rokytnou – Dědice, který byl podpořen z operačního programu Cíl 3 Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 - 2013. Z celkových výdajů, které dosáhly 79 mil. Kč, 85% uhradí Evropská unie a 5% státní rozpočet ČR. Jde o modernizaci komunikace o celkové délce 11 km na trase Severojižního propojení Kraje Vysočina, jehož cílem je zlepšení dopravní dostupnosti příhraničních regionů. Část mezi Jaroměřicemi a Moravskými Budějovicemi byla dokončena v loňském roce, úsek mezi Moravskými Budějovicemi a Dědicemi v roce 2012.

Díky spolupráci Dolního Rakouska, Kraje Vysočina a Jihočeského kraje probíhá též realizace projektu L 52 Modsiedl – Großau, který řeší 2,4 km dlouhou modernizaci trasy Severojižního propojení na území Dolního Rakouska.

Kraj Vysočina se intenzivně zabývá i přípravou přeshraničních dopravních projektů na nové rozpočtové období Evropské unie 2014 – 2020. Podporu na vypracování projektové dokumentace budoucích staveb získal v rámci realizace projektů Severojižní propojení Kraje Vysočina - 2 a 3, opět v partnerství se Spolkovou zemí Dolní Rakousko.
Severojižní propojení Kraje Vysočina je významná dopravní osa v rámci Páteřní silniční sítě Kraje Vysočina. Jeho dlouhodobým cílem je modernizace dopravní infrastruktury nadregionálního významu ve východní části území Kraje Vysočina. Vymezená trasa podpoří zlepšení dopravní dostupnosti okresu Třebíč ve směru na Dolní Rakousko a zároveň na dálnici D1. Další problémovou oblastí je Bystřicko, které potřebuje zlepšit dostupnost na Pardubický kraj a zároveň na dálnici D1.

Radek Handa