Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Lékaři trvají na svých výpovědích
Lékaři trvají na svých výpovědích PDF Tisk Email
Úterý, 18 Leden 2011 08:43

Hejtman Vysočiny Jiří Běhounek se včera setkal plánovaně s řediteli všech pěti krajských nemocnic ve věci dalších řešení důsledků výzvy Děkujeme, odcházíme! "Musím, ač nerad, konstatovat, že personální situace podložená podanými výpověďmi, se v našich nemocnicích nezměnila. Nezaznamenali jsme žádný posun a nejsou žádné náznaky z řad lékařů, že by mohlo dojít ke zvrácení jejich rozhodnutí," konstatoval hejtman Jiří Běhounek. Pozice a význam jednotlivých nemocnic by kraj měl rád na stole v první polovině února. Hejtman dnes velice důrazně upozornil, že veškerá opatření, která budou navržena, nesmí v žádném případě ohrozit ty lékaře a ostatní zdravotnický personál, který v nemocnicích zůstává a bude dál zajišťovat potřebnou péči.

 

 

"Ze strany nemocnic jsme opětovně upozorňováni na fakt, že lékaři ve výpovědi nemají zájem na poškození dobrého jména krajského zdravotnictví, neboť proti němu není protest namířen. Za to jsem velice rád. Bohužel občan - pacient, to patrně bude vidět jinak," doplnil hejtman Běhounek s tím, že stále platí, že pouze jedna nemocnice (Nemocnice Pelhřimov) v kraji bude od března schopna zajistit péči na oddělení ARO a intenzivní péči.

 

Hejtmana Vysočiny čeká v tomto týdnu další intenzivní vyjednávání o situaci, přestože řešení je v rukách Vlády ČR a ministerstva zdravotnictví. Startem je zítřejší slyšení většiny aktérů na půdě Senátu Parlamentu České republiky organizované předsedou Milanem Štěchem. „Souhlasím s názorem ostatních hejtmanů, že má-li dojít k pozitivnímu zvratu, musí se tak stát nejpozději do konce ledna. Poté, už musíme v nemocnicích prakticky řešit dopady této rozvinuté krize,“ dodává Jiří Běhounek.

 

Jitka Svatošová

Aktualizováno Sobota, 29 Leden 2011 09:56