Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Bude někdo vůbec ordinovat?
Bude někdo vůbec ordinovat? PDF Tisk Email
Čtvrtek, 13 Leden 2011 09:15

Stavba nového Pavilonu urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava je prozatím na několik týdnů odložena. Hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek oznámil, že smlouva s vítězem výběrového řízení na stavbu nového objektu nebude podepsána dříve, než se podaří vyřešit personální situaci, která by do budoucna mohla vážně ohrozit udržitelnost tohoto projektu. "Kraj Vysočina má na stavbu nového pavilonu schválenou dotaci z ROP Jihovýchod. Jednou z hlavních podmínek jejího získání je také prokazatelná udržitelnost projektu po dobu pěti let. Faktem je, že už nyní stojíme před problémem, kdo bude v novém a nejmoderněji vybaveném zařízení zdravotní péči poskytovat. Pokud hrozí reálné riziko, které jsme schopni už nyní pojmenovat, tak není zodpovědné ohrozit financování projektu," upozorňuje hejtman kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

 

"Kraj má snahu modernizovat zdravotnická zařízení a poskytnout odborníkům z řad lékařů odpovídající prostředí pro léčbu pacientů. V tomto směru jsme velice úspěšní v čerpání evropských dotací. Na druhou stranu nemůžeme zavírat oči před avizovaným odchodem lékařů, který čerpání dotace komplikuje a v tuto chvíli je patrně zásadním hlediskem při odsunutí začátku stavby jednoho z nejmodernějších zdravotních center na Vysočině. Karty v tuto chvíli nemá v rukou kraj, což asi nebude úplně zajímat pacienta. Ale i taková je bohužel realita," upozorňuje náměstek hejtmana pro oblast majetku Libor Joukl.

Pavilon urgentní a intenzivní péče Nemocnice Jihlava má kraj Vysočina jako investora přijít na přibližně 430 milionů korun, dotace z ROP Jihovýchod by mohla pokrýt až 40 procent nákladů.

 

Jitka Svatošová

Aktualizováno Úterý, 18 Leden 2011 10:12