Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Pejskařům začne život pod psa
Pejskařům začne život pod psa PDF Tisk Email
Středa, 12 Leden 2011 07:11

Držitelé psů v Třebíči musí počítat s častějšími kontrolami městské policie. Důvodem je nadměrné znečišťování veřejných prostranství psími výkaly. Nečistoty v ulicích jsou patrné zejména při počasí, které v těchto dnech panuje.

Strážníci se od ledna zaměří na dodržování vyhlášky č. 3/2005, o regulaci a zajištění veřejného pořádku při pohybu zvířat na veřejných prostranstvích. Podle vyhlášky se psi mimo jiné mohou pohybovat v ulicích vždy jen na vodítku a s náhubkem. Znečistí-li zvíře veřejné prostranství, musí jeho držitel nečistotu neprodleně odstranit. Městská policie proto vyzývá držitele psů, aby po nich uklízeli. Pokud tak neučiní, hrozí jim bloková pokuta až do výše 1.000 korun.

 

Lidé si mohou na městském úřadě vyzvednout jednorázové sáčky na psí výkaly. Jsou vyrobeny z recyklovaného papíru nebo igelitu a zdarma k dispozici v informační kanceláři radnice na Karlově náměstí. Největší zájem o ně bývá v lednu, únoru a březnu, kdy občané chodí hradit poplatky ze psů.

V prosinci 2010 bylo v Třebíči evidováno celkem 2.990 psů. Za rok 2010 odchytili strážníci 150 zatoulaných psů, ze kterých 39 předali majitelům a 111 do útulku pro opuštěná zvířata.
Ivan Přibík

Aktualizováno Pondělí, 24 Leden 2011 10:39