Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Velikonoce využili energetici EDU k podpoře neziskovek i zábavě pro návštěvníky infocentra
Velikonoce využili energetici EDU k podpoře neziskovek i zábavě pro návštěvníky infocentra PDF Tisk Email
Čtvrtek, 28 Březen 2024 00:00

K přípravám na blížící se oblíbené jarní svátky využili zaměstnanci elektrárny i veřejnost speciální velikonoční program Jaderné elektrárny Dukovany.

Minulý týden prodávali v elektrárně velikonoční výrobky klienti neziskových organizací, o víkendu si pak návštěvníci infocentra sami vytvářeli velikonoční dekorace. Dorazilo na 400 návštěvníků.

Na tradiční velikonoční trhy přijeli přímo do Jaderné elektrárny Dukovany neziskové organizace z blízkého okolí. Výrobky z proutí, velikonoční perníky, textilní výrobky, vonné svíčky, keramiku ale i beránky a kraslice prodávali zaměstnanci a klienti z organizací Barevný svět, Úsměv, Diakonie ČCE Myslibořice a Dětského domova Klubíčko z Náměště nad Oslavou a Hrotovic. Zaměstnanci elektrárny tak měli možnost nákupem výrobků podpořit klienty v další práci v jejich dílnách a zároveň si pořídit netradiční velikonoční dekorace nebo pochoutky. Tržba za prodej výrobků dosáhla částky téměř 27 tisíc korun.

Přímo v infocentru elektrárny si pak o víkendu mohli velikonoční dekorace vyrobit sami návštěvníci. Během dvou dnů navštívilo „íčko“ na 400 osob, převážně to byli rodiče s dětmi. Velký zájem byl o pletení pomlázek, barvení vajíček, ale také o velikonočního zajíčka s překvapením nebo kuřátka v trávě. Nechybělo dřevěné divadlo Honzy Hrubce, které přivezlo pohádku Zvířátka a loupežníci. V zaplněném sále pak bylo možné vyzkoušet také 3D brýle a přenést se do útrob reaktoru nebo na 125 metrů vysokou chladicí věž. „V infocentru Dukovany jsme s rodinou opakovaně. Líbí se nám tady, děti si užily nejen tvoření, ale i různé interaktivní prvky, nejvíc se těšily na pohádku,“ říká jedna z návštěvnic.

 

Tematické víkendy se konají v Infocentru elektrárny pro velký zájem již poněkolikáté. Tradičně je to v období před Vánoci a Velikonocemi. Zrekonstruované Infocentrum nabízí pro podobné aktivity atraktivní prostředí. Vedle tematických programů se zde konají také zajímavé přednášky různých osobností, pořádají noční nebo speciální víkendové prohlídky.

Jiří Bezděk

Aktualizováno Středa, 27 Březen 2024 09:02