Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy V Třebíči podepsali smlouvu na rekonstrukci zimního stadionu
V Třebíči podepsali smlouvu na rekonstrukci zimního stadionu PDF Tisk Email
Středa, 20 Březen 2024 00:00

V úterý 19. března podepsali zástupci sdružení firem PKS stavby a GEOSAN smlouvu o dílo na rekonstrukci zimního stadionu. Za město podepisoval smlouvu o 463 stranách starosta Pavel Pacal, za PKS stavby předseda představenstva Petr Pejchal a ředitel společnosti Jaroslav Kladiva, za GEOSAN GROUP předseda představenstva Luděk Kostka a člen představenstva Ivan Havel.

Kromě obchodních podmínek, které jsou uvedeny na šestadvaceti stranách je zásadním obsahem smlouvy položkový soupis prací a dodávek, který má 437 stránek.

Zhotovitel, město i vedení klubu se sejdou na koordinační schůzce ještě ve čtvrtek 21. března. Samotná rekonstrukce stadionu začne 2. dubna, dokončení je plánováno v lednu roku 2026.

„Hokej je ve městě i v celém regionu velmi populární sport a náš zimák je využíván na maximum. Jenom samotná projektová příprava trvala 4 roky, pak nás trochu zbrzdily finanční podmínky. Teď stavba začíná a my se můžeme těšit na nový, důstojný a moderní stadion,“ uvedl starosta Třebíče Pavel Pacal.

 

Rekonstrukce zahrnuje výměnu obvodového pláště budovy, nové sociální zázemí, šatny, technologické zařízení stadionu, rekonstrukci hlediště i ledové plochy i nové občerstvení. Kapacita stadionu bude 2.400 míst k sezení.

Irini Martakidisová

Aktualizováno Úterý, 19 Březen 2024 14:51