Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Provoz Jaderné elektrárny Dukovany bude o letošních Vánocích zajišťovat více pracovníků než obvykle
Provoz Jaderné elektrárny Dukovany bude o letošních Vánocích zajišťovat více pracovníků než obvykle PDF Tisk Email
Sobota, 23 Prosinec 2023 00:00

Na tři stovky pracovníků budou i na Štědrý den zajišťovat nepřetržitou výrobu čisté bezemisní elektřiny přímo v Jaderné elektrárně Dukovany. Opět tak bude v elektrárně Dukovany i o Vánocích rušno. Celkový počet pracovníků, kteří budou muset o letošních Vánocích do práce je oproti předchozím vyšší z důvodu ukončování odstávky čtvrtého výrobního bloku a příprav na jeho spuštění.

Operátoři blokových dozoren, strojní technici, elektrikáři, radiačníci, ale také hasiči, pracovníci fyzické ostrahy, kuchařky a další lidé, zajišťující servisní sužby v nepřetržitém provozu budou muset i na Štědrý den opustit rodinné zázemí a jít do práce. Přes 200 pracovníků bude v Jaderné elektrárně Dukovanech zajišťovat spolehlivou dodávku bezemisní energie, která je i o vánočních svátcích nezbytná pro rozzáření tisíců vánočních stromečků, pečení i nerušené sledování televizních pohádek.

„Jako energetici pracující v nepřetržitém provozu jsme na práci o svátcích a dnech volna v průběhu celého roku zvyklí. I přes vánoční období, které je přece jen trochu jiné, jsou blízcí a rodiny zaměstnanců elektrárny k plnění tohoto poslání tolerantní i v těchto nejhezčích dnech v roce,“ říká ředitel elektrárny Roman Havlín.

Oběd i večeře se v elektrárně ponese v tradičním duchu Vánoc. Obědové menu nabídne rybí a zelnou polévku, čočku na kyselo, moravské uzené a vepřový steak. Na večeři nebude chybět smažený kapr s bramborovým salátem. Pracovníci, kteří na Štědrý den odpoledne nebudou se svými rodinami, ale půjdou do práce, dostanou jako poděkování balíček s potravinami.

V letošním roce budou v elektrárně navíc probíhat i ukončovací práce na odstávce čtvrtého výrobního bloku, ve kterém energetici vyměnili část paliva za čerstvé a provedli údržbu a modernizaci zařízení k zajištění minimálně šedesátiletého provozu bloků. Před opětovným uvedením bloků do provozu musí technici ještě provést předepsané kontroly a testy zařízení, na kterých se budou podílet další desítky pracovníků elektrárny i dodavatelů.

Jiří Bezděk