Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Auto není trezor
Auto není trezor PDF Tisk Email
Pátek, 10 Prosinec 2010 12:21

V týdnu od 6. prosince do 10. prosince proběhla v Třebíči bezpečnostně preventivní akce s názvem „Auto není trezor“. Akce se uskutečnila ve spolupráci Policie České republiky a Městské policie Třebíč za podpory Zdravého města Třebíč. Po celý týden se policisté a strážníci zaměřili na kontrolu parkovišť u obchodních domů a v centru města.

Policisté z preventivně informační skupiny ve spolupráci s policisty z Územního odboru vnější služby Třebíč a strážníky Městské policie ve dnech 7. a 9. prosince vždy od 15.00 hod do 17.00 hod prováděli kontrolu vozidel zaparkovaných u nákupních středisek v Třebíči. Zaměřili se především na odložené a zapomenuté věci ve vozech, které jsou velkým lákadlem pro zloděje a také na neuzamčená vozidla. Policisté řidičům rozdávali letáky upozorňující na nebezpečí krádeží viditelně odložených věcí ve vozidlech.

I přes stále se opakující upozornění, že: „Auto není trezor“, byly ve vozidlech nalezeny různé věci. Na předních sedadlech měli řidiči odložené dámské kabelky, nákupy z jiných obchodních domů. Dokonce si majitelé nechávají ve vozidlech elektroniku. Řidiči vždy jen na upozornění reagovali: „ vždyť já v té tašce nic nemám“, ale ví to i ten zloděj? Ten rozbije okno u vozu, jen kvůli tašce, ve které přece nic není.

Ve stejném týdnu se policisté z Obvodního oddělení v Třebíči ve spolupráci s policisty ze služby kriminální policie a vyšetřování zaměřili na pachatele drobných a kapesních krádeží. Počet kapsářů roste se zvyšujícím se počtem nakupujících, kterých je především v předvánočním období mnoho. Proto se kontroly vozidel budou stále opakovat a policisté se průběžně zaměří i na kapsáře.

V týdnu od 13. prosince do 17. prosince bude obdobná akce probíhat v rámci zbývajících obvodních oddělení Územního odboru Policie České republiky v Třebíči.

 

Marcela Lavická

Aktualizováno Pátek, 17 Prosinec 2010 10:10