Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy 76 tisíc korun na dobrou věc
76 tisíc korun na dobrou věc PDF Tisk Email
Sobota, 16 Prosinec 2023 08:50

Advent v elektrárně Dukovany přinesl radost

Radost z ručně vyrobených vánočních ozdob a údiv při netradičním pojetí fyziky nebo hrou s lidskými smysly přinesl adventní víkend, který energetici připravili pro návštěvníky Infocentra Jaderné elektrárny Dukovany. Další radost přinesli zaměstnanci elektrárny osmi charitativním spolkům, které v rámci vánočních trhů získaly přes 76 tisíc korun na svoji činnost.

I přes náročné období spojené s dokončováním servisních prací probíhající odstávky čtvrtého výrobního bloku se i v letošním roce energetici v Jaderné elektrárně Dukovany rozhodli pro děti z regionu připravit oblíbené vánoční tvoření, které si o druhém adventním víkendu nenechaly ujít na dvě stovky návštěvníků. Vedle řady vánočních ozdob, které si sami s radostí vyrobili, zaujala také možnost vytvořit si vlastní betlém z dřevěných figurek. Doslova v údiv přivedli malé i velké návštěvníky se svými fyzikálními ukázkami také „herci“ z divadla ÚDiF a členové skupiny Science ON, kteří zaujali hrou s lidskými smysly.

 

Ani zaměstnanci elektrárny nezůstali stranou vánočním tradicím a pomoci druhým a v rámci oblíbených vánočních trhů podpořili osm charitativních organizací z regionu, částkou 76 324 Kč. Přímo v areálu elektrárny po dva dny nabízely nejrůznější produkty svých dílen od svíček, textilních výrobků, vánočních ozdob až po perníčky nebo koláče. Celou akci podpořil i ředitel elektrárny Roman Havlín, který návštěvníkům trhů vařil kávu, při které si s nimi současně neformálně povídal o pracovních i osobních záležitostech. „V průběhu roku není pro takové neformální setkání s kolegy s ohledem na nepřetržitý provoz a pravidelné odstávky čtyř bloků moc čas. Vánoční trhy jsou proto jedinečnou příležitostí, kdy se s nimi mohu alespoň na pár hodin setkat a pobavit nejen o pracovních, ale i osobních tématech, a přitom podpořit návštěvnost a prodej pro dobrou věc,“ vysvětlil Roman Havlín.

Jiří Bezděk