Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Dukovanské stezky povedou letos do Rešic
Dukovanské stezky povedou letos do Rešic PDF Tisk Email
Pondělí, 28 Srpen 2023 11:58

Nově pod taktovkou sdružení JARO pro Dukovany

Letošní 27. ročník turistického pochodu Dukovanské stezky startuje v sobotu 2. září od dukovanského Infocentra. Příznivci turistiky se mohou vydat podzimní slunečnou přírodou do okolí Jaderné elektrárny Dukovany. Všechny trasy v délce 10, 14, 22 a 34 km vás letos zavedou poprvé do obce Rešice. A to není zdaleka jediná novinka. Do organizace pochodu se letos poprvé zapojil spolek JARO (JAderní ROdiče) pro Dukovany.

Start je před Infocentrem elektrárny Dukovany od 8 do 11 hodin, kde malí i velcí pochodníci obdrží startovní průkaz a mapu s popisem trasy. Trasy vedou většinou po značených turistických stezkách a jsou směřovány do údolí řeky Jihlavy.

 

Do organizace pochodu se letos poprvé zapojila nová generace – JAderní ROdiče pro Dukovany. Tradice ale zůstává. „Dukovanské stezky za sebou mají krásnou více než čtvrt století dlouhou historii. Samotná elektrárna má před sebou ještě nejméně stejně dlouhou dobu provozu. Proto chceme návštěvníkům, ale i obyvatelům regionu ukázat pestrost a rozmanitost zdejší přírody, která není provozem elektrárny nijak dotčena,“ říká Kateřina Kunešová, předsedkyně spolku JAderní ROdiče pro Dukovany, který je organizátorem pochodu. Dalším spoluorganizátorem je oddíl vysokohorské turistiky TJ Spartak Třebíč.

Pro účastníky pochodu je zajištěna zdarma doprava z Třebíče. V cíli pochodu nebude chybět odměna za vytrvalost v podobě občerstvení. Doprovodný program připraví také partnerská obec Rešice. Více informací na stránkách sdružení JAderní ROdiče pro Dukovany | JARO Pro Dukovany nebo na webu akce Pochod Dukovanske stezky 2023 (webnode.cz)

Kateřina Kunešová

Aktualizováno Pondělí, 28 Srpen 2023 12:05