Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Děti zaměstnanců vyměnily mobily za zážitky v EDU
Děti zaměstnanců vyměnily mobily za zážitky v EDU PDF Tisk Email
Sobota, 12 Srpen 2023 09:10

Nepřetržitý provoz i velký rozsah prací při odstávkách bloků vyžadují přítomnost vysokého počtu pracovníků Jaderné elektrárny Dukovany i o prázdninách. Energetici proto také během letošních prázdnin připravili dva týdenní turnusy příměstských táborů, které pracovníkům pomáhají skloubit jejich práci a péči o děti. S ukončením odstávky tak končí i speciální příměstské tábory v Jaderné elektrárny Dukovany.

 

Dvanáctiletá Justýna z Hrotovic byla na táboře v Dukovanech už po třetí, její jedenáctiletá kamarádka Lea dokonce po čtvrté. Na táboře se jim líbí nabitý program, výlety a také to, že navštíví místa, kde pracují jejich rodiče. Justýna maluje a má ráda zvířata, Lea jezdí na koni. Obě dívky se shodly, že jim mobilní telefony ani počítače vůbec nechybí. „Pro děti se snažíme společně s kolegy z elektrárny vymyslet program, který zaujme i děti, kteří jsou u nás opakovaně, aby to pro ně bylo stále zajímavé. Současně musíme pro výjimečnost prostředí dodržovat striktní pravidla elektrárny. Pro rodiče pracovníků elektrárny jde o významnou pomoc v období, kdy se musí věnovat svým pracovním povinnostem,“ říká Kristýna Vohlídková z útvaru komunikace, který tábory organizuje.

Příměstské tábory aktuálně probíhají také v Jaderné elektrárně Temelín, kde se energetici připravují na odstávku bloku, která by měla začít koncem příštího týdne.

Jiří Bezděk

Aktualizováno Sobota, 12 Srpen 2023 09:19