Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy ŽIDOVSKÁ ČTVRŤ PO ROCE ZNOVU OŽIJE BOHATÝM PROGRAMEM
ŽIDOVSKÁ ČTVRŤ PO ROCE ZNOVU OŽIJE BOHATÝM PROGRAMEM PDF Tisk Email
Pondělí, 10 Červenec 2023 00:00

Ulice rozeznělé klezmerovou hudbou, vůně kávy a všelijakých dobrot linoucí se ze stánků, kostýmované prohlídky Domu Seligmanna Bauera, divadla pro děti i dospělé, historický kolotoč, módní přehlídka, ukázky hašení historickou hasičskou technikou, tradiční snídaně pod lípou, žonglérská dílna, tvoření s hrnčířskou hlínou a tvorba pískových obrázků. To je jen část z bohatého programu dalšího ročníku Oživeného židovského města, který připravilo Městské kulturní středisko Třebíč ve dnech 14. – 16. července 2023 v židovské čtvrti.

Oživené židovské město zahájí 14. července 2023 třebíčský taneční soubor Yocheved. Zajímavostí letošního programu je dvojí ztvárnění veselohry Modche a Rézi, a to třebíčským divadelním spolkem Ampulka a loutkovým divadlem Starost. Návštěvníky poprvé přijedou pobavit hudebníci na chůdách – Notochod v mracích z divadla 100 Opic. Další novinkou tohoto ročníku je brněnská kapela Django Jet, která v rytmu swingu a francouzského gypsy jazzu celý festival uzavře.

Podrobný program najdou návštěvníci na stránkách www.mkstrebic.cz, dotazy a bližší informace ohledně rezervací lze získat v turistickém informačním centru Zadní synagoga, na tel. čísle 568 610 023 nebo na e-mailu: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .

 

Eva Veškrnová

 

Aktualizováno Neděle, 09 Červenec 2023 08:31