Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Dvacet let v elitní společnosti
Dvacet let v elitní společnosti PDF Tisk Email
Pátek, 30 Červen 2023 10:53

Třebíč je město s bohatou historií a tak zde mohou návštěvníci obdivovat mnoho cenných architektonických památek. Ty nevýznamnější z nich, židovská čtvrť s židovským hřbitovem a bazilika sv. Prokopa, byly 3. července 2003 zapsány na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Letos tedy naše město slaví už 20. výročí této události.

„Mít ve městě památky UNESCO je závazek a odpovědnost, ale je to zároveň velmi prestižní záležitost. Každoročně tyto památky navštěvuje nejvíce turistů a návštěvnost od zápisu na seznam UNESCO násobně vzrostla,“ uvedl starosta Třebíče Pavel Pacal, který zve návštěvníky i Třebíčany na letní oslavy: „V srpnu připravujeme velké oslavy tohoto výročí. Od 14. do 20. srpna čeká Třebíčany i návštěvníky města bohatý program. V pondělí 14. srpna bude zahájení výstavy památek UNESCO v Třebíči v Předzámčí, zahajovací koncert slavností na Podzámecké nivě. Od pondělí do čtvrtka bude v zámeckých příkopech celý den středověká vesnička, doplněná šermířskými vystoupeními, představením řemesel, ukázkou vaření středověkých pokrmů, budou večerní prohlídky baziliky, historické a dobové tance, koncerty, žonglování, program v židovské čtvrti, a další“.

Oslavy vyvrcholí slavnostmi Tří kápí od pátku do neděle na Podzámecké nivě, opět s bohatým historickým a kulturním programem, koncerty i ohňovou show. Nebude chybět ani oblíbený sobotní noční průvod.

Irini Martakidisová