Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Svátek matek oslavily ženy v Jaderné elektrárně Dukovany
Svátek matek oslavily ženy v Jaderné elektrárně Dukovany PDF Tisk Email
Čtvrtek, 18 Květen 2023 00:00

Starostky, místostarostky, ředitelky škol, školek či třeba neziskových organizací se setkaly v rámci Dne matek v Jaderné elektrárně Dukovany. Kromě samotné oslavy Dne matek se setkaly s vedením elektrárny a novinkami v oblasti jaderné energetiky.

Nejen gratulace, ale i informace o provozu a představení zajímavých nových projektů čekalo ženy z okolí Dukovan z úst ředitele elektrárny Romana Havlína. O nových blocích a veškerých souvislostech se víc dozvěděly Petra Závodského, generální ředitel JE Dukovany II. Samy se potom podělily i o novinky z regionu, kdy podle svých slov v řadě případů jen těžko oddělují náročný profesní život od soukromého. „Na tradiční setkání u příležitosti Dne matek v elektrárně Dukovany se vždy těším. Strávila jsem tady příjemné dopoledne se ženami, které zažívají podobné situace ve stejné profesi. Vzájemně si popovídáme, povzbudíme. Děkuji za tuto milou akci i dlouhodobé partnerství elektrárny s okolními obcemi,“ řekla předsedkyně Ekoregionu 5 a starostka obce Rešice Petra Jílková.

Práci žen ve vedoucích pozicích státní správy, samosprávy i soukromého sektoru ocenil po setkání i ředitel jaderné elektrárny „Dovolte mi poděkovat za vaši práci nejen pro rodinu, ale také pro samosprávu a okolí, kde působíte. Ženy ve vedoucích pozicích jsou velmi důležité, což si uvědomuje i právě v oblasti jaderné energetiky,“ doplnil Roman Havlín.

Jiří Bezděk