Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Policii se podařila velká rána
Policii se podařila velká rána PDF Tisk Email
Pondělí, 29 Listopad 2010 11:09

Dne 18. listopadu 2010 ukončili detektivové Národní protidrogové centrály expozitury Brno ve spolupráci se službou kriminální policie a vyšetřování PČR Územního odboru Třebíč, příslušníků SKPV Krajského ředitelství Jihlava, Útvaru rychlého nasazení a Zásahové jednotky Krajského ředitelství Jihomoravského kraje, operaci s krycím názvem „DUD“.

Po několika měsíčním prověřování v Třebíči a Znojmě zadrželi organizovanou skupinu šesti pachatelů. Ta se zabývala výrobou a následnou distribucí velmi kvalitního metamfetaminu (pervitinu) ze 78% účinné látky a prodejem marihuany na území ČR.

Jednalo se o čtyři muže a dvě ženy. Hlavním organizátorem byl muž, kosovský albánec, který provozoval nevěstinec ve Znojmě. V tomto objektu také docházelo k distribuci pervitinu. Organizovaná skupina pachatelů získávala pseudofedrin, prekurzor potřebný pro výrobu pervitinu, z léčiva Sudafed, který nakupovali v Polsku.
Následně kriminalisté provedli celkem 11 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor (vozidel), kde zajistili:

- kompletní mobilní varnu pervitinu

- cca 300 000 Kč v hotovosti

- 100 ks střeliva do automatických střelných zbraní

- speciálně upravenou tzv. „vzduchovka“ nelegálně přizpůsobenou na malorážkové střelivo
- 250 g pervitinu

Na základě těchto skutečností policejní rada NPC zahájil trestní stíhání proti třem mužům a jedné ženě. Svým jednáním se dopustili zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy podle § 283 odst. 3, písm. c), jeden muž podle § 283 odst. 2 písm. a) a jedna žena se dopustila přečinu podle § 283 odst. 1. trestního zákoníku. V případě prokázání viny a následného pravomocného odsouzení hrozí těmto pachatelům trest odnětí svobody až na 12 let.

V součastné době jsou jedna žena a tři muži umístěni na základě rozhodnutí soudce Městského soudu v Brně ve vazbě.

 

Michal Hammer

Aktualizováno Středa, 15 Prosinec 2010 08:08