Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Od dubna budou v Třebíči sdílená kola
Od dubna budou v Třebíči sdílená kola PDF Tisk Email
Úterý, 07 Březen 2023 00:00

Nejenom pro cyklistické nadšence je připravena další novinka. Od 1. dubna začnou v Třebíči fungovat takzvaná sdílená kola. V pilotním dvouměsíčním provozu si tak lidé budou moci ve městě půjčit 90 jízdních kol, z toho 10 elektrokol. Tato kola budou rozmístěna na celkem čtyřiceti stanovištích po Třebíči a k jízdě vám stačí pouze aplikace NEXTBIKE, která je k dispozici zdarma pro telefony se systémem Android i Apple.
Pro vypůjčení a odemknutí kola se stačí zaregistrovat, zadat způsob platby platební kartou a naskenovat QR kód kola a zámek se otevře. Prvních 15 minut jízdy je zdarma, každých dalších 30 minut stojí 25 korun. U elektrokol je cena půjčení 1,50 Kč za minutu.
V aplikaci pro správu a využívání systému veřejného sdílení jízdních kol nextbike jsou kola evidována, aplikace uživatelům umožňuje provádění výpůjček a vracení kol do vymezených stanovišť, hlášení poruch. Před prvním využitím kol nextbike je nutná registrace v systému, nejjednodušeji přímo v aplikaci, kde stačí vyplnit kontaktní údaje a aktivovat účet verifikací platební metody.

Následně u kola postačí oskenovat QR kód pomocí aplikace, zvolit “půjčit kolo” a tím se kolo odemkne. Aplikace také umožňuje uživateli udělat pauzu v průběhu výpůjčky, jednoduše funkcí “Parkování”.
Současně se uživatelé prostřednictvím aplikace dozvídají důležité provozní informace, např. zrušení nebo přesuny stanic, upozornění na náledí, speciální akce atp. Uživatel má k dispozici v aplikaci historii výpůjček.
Systém sdílených kol nextbike je rozšířen v mnoha evropských  městech.
Detailní informace najdete na webu: www.nextbikeczech.com.

 

Irini Martakidisová

Aktualizováno Pondělí, 06 Březen 2023 21:57