Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Rekonstrukce sítí a úprava křižovatky omezí dopravu
Rekonstrukce sítí a úprava křižovatky omezí dopravu PDF Tisk Email
Středa, 01 Březen 2023 16:51

Odbor dopravy a komunálních služeb Městského úřadu v Třebíči informuje řidiče o nadcházejících uzavírkách a dopravních omezeních v křižovatce ulic 9. května – Račerovická – U Kuchyňky – U Obůrky a v ulici 9. května. Bude zde probíhat oprava kanalizace a vodovodu (Svazek VaK Třebíč), výměna kabelů nízkého napětí (E.ON), pokládka kabelů pro nový semafor a kamerový systém a stavební úpravy křižovatky (město Třebíč).

Celá náročná akce tří investorů začne v pondělí 6. března a dokončena bude v červenci letošního roku výměnou asfaltu v ulici 9. května, která je v majetku Kraje Vysočina. V první etapě, která bude probíhat od 6. března do 2. dubna budou probíhat výkopové práce při výměně kabelů nízkého napětí v krajnici silnice v ulici 9. května (od křižovatky k bazilice), která bude obousměrně průjezdná, pouze s dopravním omezením. Úplná uzavírka bude v této etapě kvůli překopovým pracím v těsné blízkosti křižovatky, v ulicích U Kuchyňky a U Obůrky.

Objízdná trasa uzavírky v ulici U Kuchyňky, pro vozidla do 3,5 tuny, povede obousměrně ulicemi Na Příkopech, Nová a U Kuchyňky. Pro vozidla nad 3,5 tuny povede objížďka po silnici č. II/351 (9. května, Žerotínovo náměstí, Komenského náměstí), poté po silnici I/34 (Komenského náměstí, Masarykovo námětí, Bráfova ulice, Sportovní ulice) a po ulici Rafaelova.

 

Objížďka uzavírky v ulici U Obůrky povede obousměrně ulicemi Račerovická, Pod Kuchyňkou, Lesní – Lipová.

Modré autobusy a autobusy městské dopravy budou jezdit obousměrně ulicemi Táborská, Nová, Na Příkopech, Račerovická, 9. května a dále po původní trase.

Od 2. dubna budou pokračovat další etapy této náročné akce. V ulici 9. května se práce na výměně vodovodu a kanalizace rozšíří až po baziliku sv. Prokopa. Ve třetí etapě bude uzavřena také ulice Račerovická a v červenci bude probíhat výměna asfaltového povrchu od ulice Račerovická a po celé ulici 9. května.

Po celou dobu prací bude v každém směru otevřen vždy jeden přechod pro chodce. O termínech následných etap akce budeme občany včas informovat, podle postupujících prací.

Irini Martakidisová

 

Aktualizováno Středa, 01 Březen 2023 16:54