Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Revitalizace Hrádku bude letos dokončena
Revitalizace Hrádku bude letos dokončena PDF Tisk Email
Pátek, 17 Únor 2023 21:06

Přibude i veřejný gril

Na podzim letošního roku budou moci lidé plně využívat jedinečný park Hrádek, který tři roky prochází komplexní revitalizací. Byla doplněna a upravena lipová alej, cestní síť, přibyly bylinkové záhony, květinové louky, ovocné stromy.

Nově je zrekonstruovaná opěrná zeď, která dělí návrší Hrádku a příkrou stráň nad Skalní ulicí. Letos proběhne výstavba provozního objektu, kde najdou provozovatelé různých akcí zázemí s elektřinou a vodou. Součástí objektu budou také veřejné toalety. Vedle objektu bude umístěn také veřejný gril s posezením.

Na Hrádku bude nové veřejné osvětlení, které povede přes hlavní alej, kolem mohyly a Masarykovy vyhlídky až do Kočičiny. Asfaltová příjezdová cesta bude nahrazena cestou z žulových odseků a v parku přibyde také informační a naučný systém.

 

Dalším viditelným prvkem bude vyhlídkový objekt, sestavený ze tří kruhových segmentů, které budou sloužit jako lavička, lehátko, fotokoutek i jako architektonický prvek s výtvarnou hodnotou, doplňující přírodní charakter prostředí městského parku.

Irini Martakidisová

 

Aktualizováno Pátek, 17 Únor 2023 21:10