Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy OSLAVA VÝROČÍ NAROZENÍ ANTONÍNA KALINY
OSLAVA VÝROČÍ NAROZENÍ ANTONÍNA KALINY PDF Tisk Email
Středa, 15 Únor 2023 10:06

V pátek 17. února 2023 uplyne 121 let od narození třebíčského rodáka a zachránce stovky mladých židovských životů Antonína Kaliny. Jeho pozoruhodný příběh připomíná pamětní síň umístěná v budově bývalé židovské školy vedle Zadní synagogy. O víkendu 17.-19. února 2023 nabídnou tyto prostory speciální program.

Turistické informační centrum Zadní synagoga připravuje na víkend 17. -19. února 2023 pro veřejnost a také školní skupiny program, který přiblíží pamětní síň a expozici Děti Antonína Kaliny jiným způsobem, než je při běžné návštěvě zvykem. Přesně na den výročí Kalinova narození mohou studenti středních škol a žáci 9. tříd základních škol v dopoledních hodinách navštívit speciální komentované prohlídky Pamětní síně a přilehlé expozice.

Široká veřejnost dostane příležitost vyslechnout si komentovaný výklad o zachránci více jak 900 dětí z koncentračního tábora Buchenwald v sobotu 18. a v neděli 19. února, a to v časech mezi 10. a 15. hodinou. Vstup na speciální komentované prohlídky je zdarma.

 

Vrcholem sobotního programu bude přednáška Mgr. et Bc.Anety Chytkové. Autorka knihy o Antonínu Kalinovi si připravila zajímavé povídání a následnou besedu. Akce proběhne 18. února v 15 hodin v Zadní synagoze. Vstupné na přednášku je 50 Kč.

U jednotlivých akcí je počet míst omezen a je nutné provést rezervaci.

 

Nikola Černá

 

Aktualizováno Středa, 15 Únor 2023 10:10