Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Třebíčané obdarovali seniory
Třebíčané obdarovali seniory PDF Tisk Email
Čtvrtek, 22 Prosinec 2022 09:05

Ve středu 14. prosince předali starosta Pavel Pacal s místostarosty Milošem Hrůzou, Pavlem Janatou a Pavlem Fraňkem dárky do třebíčských domovů pro seniory. Dárky kupovali lidé a plnili tak přání babiček a dědečků z domovů, kteří nemají rodinu.

Radnice oslovila třebíčské domovy pro seniory s projektem, který má o Vánocích pomoci těm klientům domovů, kteří nemají rodinu a nemají tak možnost dostat pod stromeček dárek od někoho blízkého. Tři třebíčské domovy dali se svými klienty dohromady seznamy přání i s krátkým příběhem seniorů, jaký dárek a proč si od Ježíška přejí.

„Na radnici jsme vyrobili kartičky s jednotlivými přáními a zavěsili na stromeček v průchodu mezi Komenského a Karlovým náměstím. Lidé si zde přání vzali, koupili dárečky, zabalili a přinesli nám je na radnici." popsal projekt Třebíčského Ježíška starosta města Pavel Pacal. Přání byla různá, knihy, dobré pivo, kosmetické balíčky, nebo přípravky z lékárny. Na stromečku viselo celkem 95 přání.

"Lidé se do projektu zapojili s nadšením. Jsem moc rád, že se osamělým babičkám a dědečkům z domovů pro seniory splní o Vánocích jejich přání," dodal Pavel Pacal.

Kromě dárků z Třebíčského ježíška předali starosta a místostarostové dárkové balíčky od města všem seniorům v třebíčských i mimotřebíčských domovech, kde žijí lidé z našeho města.

Babičky i dědečkové z domovů si také mohli užít jízdu vánočně nasvícenou Třebíčí. V úterý 20. prosince vyjel v podvečerních hodinách autobus z domovů v ulicích Manželů Curieových, Koutkova a Kubešova a se seniory projel všechna místa s vánoční světelnou výzdobou. Lidé ocenili krásně nazdobené náměstí, větrný mlýn, řeku Jihlavu i další vánoční světelné motivy.

Irini Martakidisová