Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Energetici z Dukovan na víkend připravili speciální tvořivý vánoční program pro rodiny s dětmi  
Energetici z Dukovan na víkend připravili speciální tvořivý vánoční program pro rodiny s dětmi   PDF Tisk Email
Středa, 07 Prosinec 2022 08:22

Poslat dopis Ježíškovi, vyrobit vánoční ozdoby nebo se podívat na pohádkový příběh mohou už o tomto víkendu děti v Infocentru Jaderné elektrárny Dukovany. Třetí adventní víkend tak bude v infocentru opět patřit dětem i jejich rodičům, pro které energetici připravili pestrý program plný vánoční atmosféry a energie.

V rámci speciálního víkendového programu budou pro návštěvníky o třetím adventním víkendu připraveny tvořivé dílny, ve kterých si budou moci děti společně s rodiči vyrobit vánoční svícen nebo ozdobu na stromeček, vytvořit si vlastního anděla nebo přáníčko. Vánoční atmosféru doplní toužebná přání dětí, která budou moci napsat a poslat Ježíškovou poštou.

V kinosále pak budou moci návštěvníci shlédnout vánoční příběh v podání Dřevěného divadla Jana Hrubce a taky vyzkoušet novinku infocentra – 3D brýle, které je virtuálně přenesou na reaktorový sál nebo třeba na 125 metrů vysokou chladicí věž.

 

Infocentrum je možné v průběhu vánočního období navštívit každý den mimo vánočních svátků. Vedle skupinových prohlídek se mohou zájemci zaregistrovat i na on-line prohlídky nejen jaderných elektráren, ale také vodních, větrných či solárních elektráren, novinkou letošního roku je „Cesta elektřiny distribuční soustavou“, vše najdete na Virtuálně v elektrárně | Skupina ČEZ - O Společnosti (cez.cz).

Jiří Bezděk

 

 

Aktualizováno Středa, 07 Prosinec 2022 08:32