Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Zprávy Zdravé město Třebíč soutěží o NEJpraxi
Zdravé město Třebíč soutěží o NEJpraxi PDF Tisk Email
Středa, 09 Listopad 2022 08:59

Od 1. listopadu do 12. prosince mohou lidé hlasovat pro celkem 28 příkladů dobré praxe z 25 měst, obcí a regionů. Třebíč má v soutěži hned dvě želízka v ohni. Manuál veřejných prostranství a kultivaci restauračních předzahrádek a projekt Třebíč na kole – cyklotrasy a městský cyklookruh.

Cílem manuálu veřejných prostranství je omezení reklamního smogu i zajištění podmínek pro bezpečný pohyb osob s omezenou schopností pohybu nebo orientace. Město jde cestou pozitivní motivace a vyhlásilo dotační program, který motivuje vlastníky nemovitostí k úpravě stávajících restauračních předzahrádek nebo reklamních zařízení. K dnešnímu dni už dotační program využilo deset vlastníků a pro úpravu zahrádek a reklamních zařízení z dotačního programu získali 150 tisíc korun.

Záměrem projektu Třebíč na kole je dělat město bezpečnější a příjemnější pro cyklisty a podpořit častější využití kola jako dopravního prostředku. Vznikl nový městský cyklookruh, který propojuje přírodně atraktivní území s dalšími zajímavostmi v Třebíči. Díky cykloopatřením jsou jízdy po městě do školy, zaměstnání, za zábavou i sportem bezpečnější.

Hlasovat je možné zde:

www.dobrapraxe.cz/trebic-a-2022

www.dobrapraxe.cz/trebic-b-2022

Irini Martakidisová