Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Odhalení pachatelů
Odhalení pachatelů PDF Tisk Email
Pátek, 08 Leden 2010 10:10

Obvinili podvodnici

Kriminalisté z oddělení hospodářské kriminality v Třebíči objasnili v dnešních dnech po několikaměsíční mravenčí práci případ podvodu, kterého se dopustila pětačtyřicetiletá žena z Třebíčska v červenci minulého roku. Pod jinou identitou a za pomocí upravených dokladů, přišla do jedné z bank na Třebíčsku a požádala o výběr z účtu nejprve deseti a hned v zápětí pěti tisíc korun. Podařilo se jí pracovníky banky oklamat a peníze dostala. Také však dostala větší odvahu a chuť. Nelenila tedy a hned druhý den se vydala do banky znovu. Teď už jako známá zákaznice požádala o úvěr a z banky si odnesla rovných tři sta tisíc korun.
Celý podvod vyšel najevo v okamžiku, když se skutečná majitelka účtu dozvěděla o prováděných výběrech. Kriminalisté však tento podvod odhalili a pachatelce nyní hrozí za uvedený trestný čin trest odnětí svobody v délce třech roků.

Vyhrožovat se nevyplácí

„V Okříškách v bance je bomba“ oznámil dne 14. prosince loňského roku v odpoledních hodinách mužský hlas na linku 158. Na místo okamžitě vyjeli policisté, budovu uzavřeli, prohledali a naštěstí zjistili, že se jedná jen o plané výhružky. Okamžitě se rozjelo pátrání po pachateli této poplašné zprávy. Dobře odvedou prací, se Třebíčských kriminalistům podařilo pachatele vypátrat.
V dnešních dnech tak čtyřiadvacetiletý muž z Třebíčska převzal usnesení o zahájení trestního stíhání a za trestný čin  Šíření poplašné zprávy mu hrozí trest odnětí svobody až v délce třech roků.

 

 nprap. René Novotný

Aktualizováno Pondělí, 25 Leden 2010 09:29