Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 19. listopadu
Stíny 19. listopadu PDF Tisk Email
Čtvrtek, 19 Listopad 2009 09:43

Zajel policistu

Třebíčská policie zahájila úkony trestního řízení pro trestný čin útok na veřejného činitele. V ranních hodinách dne 19. listopadu byl v Poušově ve městě Třebíč při silniční kontrole zastavován hlídkou dopravní policie řidič osobního vozidla značky Škoda Octavia. Řidič nejdříve vozidlo zpomalil, následně však přidal rychlost, přičemž bočně zachytil dopravního policisty, který vozidlo předepsaným způsobem zastavoval. Policista byl nárazem odhozen na vozovku. Pachatel s vozem pokračoval bez zastavení. Zraněný policista byl převezen k ošetření do nemocnice.

Třebíčská policie žádá občany o pomoc při pátrání po vozidle Škoda Octavia, stříbrné barvy. V době události, nemělo vozidlo registrační značku. Informace můžete podat na nejbližší oddělení policie nebo přímo na linku 158.

 

Kázali vodu, kradli peníze

Další okradenou seniorkou se stala osmasedmdesátiletá žena z obce Březník.     V dopoledních hodinách dne 18. listopadu vnikli do jejího domu dvě ženy a jeden muž pod záminkou poruchy auta a požadovali vodu do chladiče. Jedna žena a muž odváděli pozornost majitelky domu na dvoře a další žena využila nepozornosti, prohledala dům a z ložnice odcizila finanční hotovost. Důvěřivá žena přišla o dvacet tisíc korun. Tři podvodníci odjeli z místa činu v osobním vozidle značky Škoda Felície.

Žádáme občany o pomoc při pátrání po dvou neznámých ženách a jednom muži, všichni mají snědou pleť. O půl jedenácté dopoledne dne 18. listopadu odjeli z obce Březník v tmavě modrém osobním vozidle značky Škoda Felície, jehož registrační značka začínala písmeny AH, směrem na obec Kralice nad Oslavou. Informace můžete podat na nejbližší oddělení policie nebo přímo na linku 158.

 

Úmyslně rozbil výlohu

Trestného činu poškozování cizí věci se dopustil osmašedesátiletý muž  z Třebíčska. Ve večerních hodinách  dne 18. listopadu úmyslně rozbil dlažební kostkou výlohu klenotnictví v Třebíči na Karlově náměstí. Při činu ho přistihl majitel obchodu a přivolal policii. Jelikož byl pachatel v silně podnapilém stavu, putoval nejdříve k vystřízlivění na psychiatrickou záchytnou stanici k vystřízlivění. Jako důvod uvedl, že chce být na zimu umístěn ve vězení. Celková škoda byla vyčíslena na patnáct tisíc korun.

 

Vloupání do kanceláře

K vloupání do kanceláře došlo v noci ze 17. na 18. listopadu v Třebíči na Komenského náměstí. Neznámý pachatel vnikl do vnitřních prostor po překonání vchodových dveří a odcizil notebook a finanční hotovost. Poté vnikl do sousedící kanceláře, kterou prohledal, ale nic neodcizil. Celková škoda byla vyčíslena na více než dvě stě dvacet pět tisíc korun.

 

por. Marcela Lavická

Aktualizováno Pátek, 20 Listopad 2009 10:54