Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 21. září
Stíny 21. září PDF Tisk Email
Pátek, 21 Září 2012 00:00

Zloděj se lekl a utekl

Policisté z obvodního oddělení Třebíč přijali trestní oznámení o vloupání do rodinného domu v obci Rudíkov. Neznámý pachatel v době od 2:40 do 2:45 hodin dne 20. září po násilném překonání okna vnikl do chodby rodinného domu. Byl zachycen pohybovým čidlem, které spustilo alarm. Nezvaný host ihned z vnitřních prostor utekl. Majitel vyčíslil způsobenou škodu poškozením okna na 1.000 korun. Pachatel se dopustil přečinu krádeže ve stádiu pokusu a přečinu porušování domovní svobody. V případě jeho dopadení a prokázání viny, mu hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.       

 

Dlouho nevydržela

Pamětní deska zmizela z cyklostezky v katastrálním území obce Sokolí. Neznámý pachatel v období od ledna letošního roku do 4. září odcizil bronzovou pamětní desku, umístěnou na pamětním kameni v místech křižovatky silnic vedoucích od obce Sokolí, Nová Ves a Třebíč. Zástupci poškozené firmy vyčíslili způsobenou škodu na více než 10.000 korun.

Pachatel se dopustil přečinu krádeže, za který mu hrozí trest odnětí svobody až na dvě léta.

 

Mladý řidič se nedržel pravého okraje

K dopravní nehodě došlo v odpoledních hodinách dne 19. září v obci Střítež. Osmnáctiletý řidič jel s osobním vozidlem značky VW Golf směrem od obce Klučov. Při jízdě se nechoval ohleduplně a ukázněně, nejel při pravém okraji vozovky a vyjel do protisměru, kde se bočně střetl s protijedoucím osobním vozidlem značky Peugeot 106, jehož řidička jela směrem od Třebíče. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění řidičky, která byla převezena do Nemocnice v Třebíči k ošetření. Dopravní policisté provedli kontrolní dechovou zkoušku u obou řidičů, která byla s negativním výsledkem. Celkovou škodu vyčíslili na 90.000 korun. Přesná příčina a okolnosti nehody jsou v šetření.

 

Marcela Lavická