Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Policisté si posvítili na řidiče
Policisté si posvítili na řidiče PDF Tisk Email
Středa, 05 Září 2012 06:53

Dopravně bezpečnostní akce, která proběhla na Třebíčsku ve dnech 31. srpna, 2. a 3. září se zúčastnili policisté ze všech Obvodních oddělení Územního odboru Třebíč a dopravní policisté, rovněž z Třebíče. Policisté z dopravní a pořádkové služby se zaměřili na dodržování povolené rychlosti, na dodržování zákazu požívání alkoholických nápojů a návykových látek u řidičů před nebo během jízdy, na dodržování dalších obecně platných ustanovení zákona o provozu na pozemních komunikacích. Do dopravní akce se zapojil téměř pět desítek policistů dopravní a pořádkové policie.

Celkem zkontrolovali 376 motorových vozidel a odhalili více než sedm desítek přestupků proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích. Policisté uložili blokové pokuty ve výši více než 30.000 korun. V devatenácti případech řidiči nedodrželi stanovenou rychlost v obci i mimo obec, nejčastěji neměli řidiči v pořádku technický stav motorových vozidel, dále nebyli řidiči nebo spolucestující připoutáni bezpečnostním pásem. Žádný z kontrolovaných řidičů nebyl pod vlivem alkoholických nápojů a návykových látek.

 

Dopravně bezpečnostní akce se budou i v budoucnu opakovat. Policisté se snaží o to, aby k jízdě řidiči použili jen takové vozidlo, které splňuje technické podmínky stanovené zvláštním právním předpisem. Měli by vždy dodržovat pravidla silničního provozu. Je vždy důležité přizpůsobit rychlost jízdy všem okolnostem silničního provozu. Průběžně kontrolovat technický stav vozidla a vždy používat bezpečnostní pásy. Nezapomínat na přednost chodců na vyznačených přechodech a být ohleduplní k cyklistům.

 

Marcela Lavická