Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 30. listopadu
Stíny 30. listopadu PDF Tisk Email
Úterý, 30 Listopad 2010 12:35

Krádež autobaterie

Třebíčská policie přijala trestní oznámení o krádeži věcí z nákladního vozidla v obci Želetava. Neznámý pachatel v období od 24. do 29. listopadu vnikl do nákladního vozidla značky Volvo FH12 v ulici Sokolovská v obci Želetava a odcizil baterii. Celková škoda byla vyčíslena na deset tisíc korun.

 

Zadrželi podvodníka

Pozor na kapesní zloděje

 

Počet kapsářů roste se zvyšujícím se počtem nakupujících, kterých je především v předvánočním období mnoho. Nákupní shon způsobuje nepozornost a nedbalý dohled nad osobními věcmi. Kapsáři vyhledávají místa, kde se pohybuje větší množství lidí, například nákupní centra, hromadné dopravní prostředky a kulturní akce. Kapsáři kradou velmi rychle a nepozorovaně. Okradený člověk zjistí krádež často mnohem později a na zcela jiném místě, než kde ke krádeži došlo. Okradený o popisu pachatele nemá obvykle ani potuchy.

 

Z tohoto důvodu vám policisté opět přináší několik rad:

-         Je důležité nosit vše důležité v náprsních kapsách.

-         Peněženky a jiné cennosti nenechávejte navrchu tašky či dámské kabelky.

-         Nemějte u sebe větší finanční hotovost a doklady si nedávejte do peněženky.

-         Nikdy nemějte čtyřmístné identifikační číslo platební karty (tzv. PIN kód) u samotné platební karty.

-         Zavazadla nikdy nespouštějte z dohledu a nenechávejte cennosti a finanční hotovost v batohu na zádech.

-         Při nakupování nenechávejte tašky a kabelky odložené v nákupním košíku

 

K prvnímu případu okradené ženy kapsářem došlo na Karlově náměstí v Třebíči v odpoledních hodinách dne 29. listopadu. Neznámý pachatel využil nepozornosti poškozené a odcizil ji peněženku s finanční hotovostí a s doklady, kterou měla uloženou v batohu na zádech. Krádež zjistila až u autobusového nádraží na Komenského náměstí. Celková škoda byla vyčíslena na pět set korun.

 

Marcela Lavická

Třebíčští policisté zadrželi muže v celostátním pátrání. Ve večerních hodinách dne 29. listopadu kontrolovala policejní hlídka z Obvodního oddělení Třebíč při silniční kontrole osmadvacetiletého řidiče osobního vozidla značky VW Polo v ulici Spojovací v Třebíči. Lustrací osoby bylo zjištěno, že po muži bylo vyhlášeno celostátní pátrání pro podezření z přečinu podvodu. Odstavené vozidlo zajistili strážníci Městské policie Třebíč prostředkem proti pohybu.

Aktualizováno Čtvrtek, 02 Prosinec 2010 08:23