Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 4. února
Stíny 4. února PDF Tisk Email
Sobota, 04 Únor 2023 08:19

Opilého policisté zajistili

Ve čtvrtek 2. února přijali policisté po šesté hodině večer oznámení o značně opilém muži, který cestoval vlakem ve směru od Brna. Obtěžoval ostatní cestující, neměl jízdenku, nereagoval a odmítal spolupracovat. Policisté vyjeli na vlakové nádraží v Náměšti nad Oslavou a opilého muže zajistili. Při dechové zkoušce mu naměřili hodnotu 2,53 promile alkoholu. Jednalo se o sedmadvacetiletého muže z Brněnska. Nebyl schopen samostatné chůze a postarat se sám o sebe. Navíc se jeho stav vlivem značné opilosti zhoršil a policisté proto přivolali zdravotnickou záchrannou službu, která muže odvezla na vyšetření do třebíčské nemocnice. Následně byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Muž je podezřelý ze spáchání přestupku proti veřejnému pořádku.

Vloupání do sklepní kóje

Policisté pátrají po pachateli, který se v Náměšti nad Oslavou vloupal do sklepní kóje a způsobil škodu za necelé tři tisíce korun.

K případu došlo v době od úterního odpoledne 31. ledna do středečního rána na ulici Husova. Pachatel vnikl do bytového domu a vloupal se do sklepní kóje, ze které odcizil různé alkoholické nápoje a prodlužovací kabel. Policisté místo činu ohledali, zadokumentovali a provedli v lokalitě šetření. Úkony trestního řízení jsou zahájeny pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody. Případ policisté prověřují, po pachateli pátrají.

 

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Středa, 08 Únor 2023 08:56