Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 9. ledna
Stíny 9. ledna PDF Tisk Email
Pondělí, 09 Leden 2023 07:36

Čelní střet vozidel

Policisté na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v pátek 6. ledna kolem osmé hodiny ranní oznámení o dopravní nehodě, která se stala na silnici II/152 v katastru obce Dědice na Třebíčsku. Osmnáctiletý řidič jedoucí s osobním vozidlem Škoda Roomster ve směru od obce Rácovice k obci Dědice předjížděl vozidlo jedoucí ve stejném směru – jízdní soupravu složenou z tahače a návěsu - a ohrozil toto nákladní vozidlo a střetl se s ním bokem. Navíc ohrozil vozidlo Škoda Octavia v protisměru, za jehož volantem seděla řidička a projížděla směrem od obce Dědice k obci Rácovice. S tímto vozidlem se střetl čelně. Při dopravní nehodě došlo ke zranění řidičů obou osobních vozidel. Oba byli transportováni zdravotnickou záchrannou službou a leteckou záchrannou službou do zdravotnických zařízení v Jihlavě a Třebíči. Přítomnost alkoholu u řidičů vozidel vyloučili na místě dopravní nehody policisté provedenou dechovou zkouškou. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na vozidlech ve výši zhruba 200 000 korun. Další okolnosti této dopravní nehody jsou předmětem šetření ze strany policistů z dopravního inspektorátu Třebíč.

Podnapilý cyklista nezvládl jízdu na kole

Policisté na integrovaném operačním středisku Krajského ředitelství policie kraje Vysočina přijali v pátek 6. ledna patnáct minut před dvaadvacátou hodinou oznámení o dopravní nehodě, která se stala na pozemní místní komunikaci na ulici Sv. Čecha v Třebíči. Šedesátiletý cyklista jel na svém jízdním kole ve směru od ulice Václavské náměstí k ulici Sokolská a v prostoru před chráněným železničním přejezdem nepřizpůsobil rychlost a při jízdě po přímém úseku v komunikace v klesání vlivem rychlosti a své podnapilosti nezvládl řízení jízdního kola a havaroval.

Policisté u cyklisty provedli dechovou zkoušku, jejíž výsledek byl pozitivní - 1,70 promile alkoholu v dechu. Pozitivní výsledek měla také opakovaná dechová zkouška – 1,54 promile alkoholu v dechu. Při dopravní nehodě došlo ke zranění cyklisty, který byl z místa dopravní nehody převezen vozidlem zdravotnické záchranné služby do nemocnice v Třebíči. K jinému zranění osob při dopravní nehodě nedošlo. Při dopravní nehodě vznikla hmotná škoda na jízdním kole a cyklistické přilbě v celkové výši dva tisíce korun.

 

Dana Čírtková

 

Aktualizováno Pátek, 13 Leden 2023 08:59