Banner

TopBanners

Banner
Nacházíte se zde: Home Aktuality Stíny Stíny 3. ledna
Stíny 3. ledna PDF Tisk Email
Úterý, 03 Leden 2023 11:26

Poškození zastávky

Policisté prověřují případ poškození autobusové zastávky u odbočky na obec Sokolí. Oznámení přijali v neděli 1. ledna v ranních hodinách. Policisté provedli šetření, ohledání, zadokumentování a zajistili stopy. Na základě šetření policisté zjistili, že pachatel v době od čtvrtečního večera poškodil zastávku zřejmě při odpálení zábavní pyrotechniky. Škoda byla předběžně vyčíslena na třicet tisíc korun. Policisté provedli v lokalitě šetření, místo ohledali a zadokumentovali. Případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci, po pachateli policisté pátrají.

Řidiči jsou podezřelí z přestupků

V neděli 1. ledna odhalili policisté v Třebíči dva řidiče, kteří byli pod vlivem drog.

Po osmé hodině ráno zastavili vozidlo Škoda Octavia jedoucí ve směru od ulice Sucheniova na Masarykovo náměstí. Při kontrole dvaatřicetiletý řidič nepředložil řidičský průkaz. Dechová zkouška byla u něho negativní, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou ale ne. Test byl u řidiče pozitivní na marihuanu a amfetamin. Lékařskému vyšetření se muž bezdůvodně odmítl podrobit.

 

Před desátou hodinou dopoledne kontrolovali policisté na ulici Znojemská dvaadvacetiletého řidiče vozidla Škoda Kamiq. Také tento muž nepřeložil řidičský průkaz, test na zjištění ovlivnění návykovou látkou byl u něho pozitivní na marihuanu a amfetamin a lékařské vyšetření odmítl.

V obou případech policisté řidičům zakázali další jízdu a muži jsou podezřelí ze spáchání závažného přestupkového jednání na úseku  dopravy.

Jana Kroutilová

 

Aktualizováno Neděle, 08 Leden 2023 12:34